Reklama

Prowadził pod wpływem narkotyków. Trwa też policyjna akcja

Opublikowano:
Autor:

Prowadził pod wpływem narkotyków. Trwa też policyjna akcja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Groźnego wypadku w środę nie odnotowano, ale kto wie, czy to nie efekt działań policji. Zatrzymano m.in. kierowcę, który prowadził pod wpływem narkotyków.

Groźnego wypadku w środę nie odnotowano, ale kto wie, czy to nie efekt działań policji. Zatrzymano m.in. kierowcę, który prowadził pod wpływem narkotyków. 

Pięć kolizji w mieście i trzy w powiecie to bilans zdarzeń drogowych w środę 22 stycznia. Zatrzymano jednak dwóch kierowców, którzy stwarzali niebezpieczeństwo na drodze. 

- Kilka minut po godz. 8:00 w miejscowości Nowy Duninów, na drodze krajowej nr 62, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu kierującemu pojazdem marki Range Rover, który w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył prędkość - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

Z kolei w Staroźrebach zatrzymano kierowcę, który prowadził będąc pod wpływem narkotyków. 

- Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - czytamy w art. 178 Kodeksu karnego. 

Trwa też akcja policji pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", o której informowaliśmy wcześniej. 

[ZT]24618[/ZT]

- Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty - podkreślają policjanci. 

Doszło też do włamania - w miejscowości w Włóki (gm. Bulkowo) z budynku gospodarczego skradziono elektronarzędzia o wartości 3 tys. złotych.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE