Reklama

Prowadzenie firmy jest jak pole walki?

Opublikowano:
Autor:

Prowadzenie firmy jest jak pole walki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Major amerykańskiej armii udowodni płocczanom, że metody wykorzystywane w siłach zbrojnych można przenieść na grunt biznesowy.

Major amerykańskiej armii udowodni płocczanom, że metody wykorzystywane w siłach zbrojnych można przenieść na grunt biznesowy.

W piątek 21 marca w Płocku odbędą się warsztaty Akademii Przedsiębiorcy, ogólnopolskiego projektu, który ma być inspiracją dla firm do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów, technik zarządzania i budowania przewagi nad konkurencją.

W tym roku hasło Akademii Przedsiębiorcy to „Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki”. A do prowadzenia warsztatów zaproszony został major US Army, Rocco A. Spencer, były żołnierz armii amerykańskiej, będący obecnie doradcą kilku dużym firm amerykańskich. Stara się on przekładać metody stosowane w wojsku na wskazówki praktyczne dla przedsiębiorców.

– Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien przewidywać ruchy przeciwników – powiedział Filip Jaskuła, jeden z organizatorów Akademii Przedsiębiorcy. – Dlatego tegoroczne warsztaty są skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych.

Warsztaty, które odbędą się w piątek 21 marca w płockim Hotelu Herman, prowadzić będzie major Rocco A. Spencer, emerytowany oficer armii amerykańskiej. Gdy odszedł ze służby, stał się doradcą telefonicznego giganta AT&T i innych prestiżowych firm z USA.

Podczas warsztatów „Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani” postara się przekonać, że współczesna armia przypomina organizację, której podstawy to wspólny cel, komunikacja i współpraca. O powodzeniu misji decyduje umiejętność pracy w zespole, która jest kluczowym elementem. Dla uzyskania przewagi nad konkurencją wykorzystać można w biznesie liczne elementy stosowane w dowodzeniu na polu walki.


Elementem łączącym wojskowość z biznesem jest również silne przywództwo. Dowódcę można porównać z liderem zespołu, który nie tylko jest jego ważną częścią, ale potrafi brać na siebie odpowiedzialność za podejmowane decyzje. A jednym z najpoważniejszych wyzwań jest zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania.

– Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem – mówi Rocco A. Spencer. – Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena.

Coraz wyraźniej daje się zauważyć, że to, co sprawdza się w warunkach ekstremalnych, może okazać się przydatne również w biznesie. Dlatego twórcy Akademii Przedsiębiorcy postanowili zapraszać do ogólnopolskich warsztatów także byłych wojskowych.

Jednym z nich jest właśnie Rocco A. Spencer, który poprowadzi warsztaty w Hotelu Herman. Rozpoczną się one 21 marca o 9.30. Jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia jest Portal Płock. Szczegółowe informacje na temat Akademii Przedsiębiorcy i płockich warsztatów są dostępne pod adresem: www.akademia-przedsiebiorcy.pla

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE