Reklama

Prokuratura wstępnie wyklucza jedną z przyczyn wypadku na Pikniku Lotniczym

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura wstępnie wyklucza jedną z przyczyn wypadku na Pikniku Lotniczym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi śledztwo ws. wypadku lotniczego na pikniku lotniczym, w którym zginął Ralf Buresch, niemiecki pilot. Przyjęto trzy hipotezy dotyczące wypadki i jak na razie wykluczono awarię maszyny.

Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi śledztwo ws. wypadku lotniczego na pikniku lotniczym, w którym zginął Ralf Buresch, niemiecki pilot. Przyjęto trzy hipotezy dotyczące wypadki i jak na razie wykluczono awarię maszyny. 

Wykonano sekcję zwłok pilota. Wszystkie ustalenia trzeba na razie traktować jako wstępne, ale najprawdopodobniej pilot zmarł w chwili uderzenia samolotu o taflę wody. Przyczyną śmierci był rozległy uraz wielonarządowy. 

[ZT]22653[/ZT]

Od początku rozpatrywano trzy możliwe przyczyny wypadku: awarię samolotu, błąd pilota lub uszczerbek na zdrowiu pilota, który mógł wpłynąć na jego zachowanie (jak np. zawał serca). Na razie niewiele wskazuje na usterkę maszyny. 

- Wrak samolotu został poddany szczegółowym oględzinom w niedzielę, czyli dzień po zdarzeniu. Według oceny przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych maszyna była sprawna. Stan techniczny nie wzbudzał żadnych zastrzeżeń i wstępnie wykluczyli to jako możliwą przyczynę wypadku - potwierdził Norbert Pęcherzewski, prokurator rejonowy. 

Jako możliwą przyczynę wypadku w ogóle nie wzięto pod uwagę warunków pogodowych. To sugestia pracowników PKBWL. Pozostały więc dwie możliwe przyczyny: błąd pilota lub kwestie zdrowotne. W czasie sekcji pobrano wycinki do dalszych badań histopatologicznych, które potwierdzą lub wykluczą tę drugą wersję. 

Prokuratorzy zabezpieczyli całą dokumentację i jak na razie nic nie wskazuje również na uchybienia po stronie organizatorów. Nie ma przesłanek, żeby brać pod uwagę niedociągnięcia. 

- Jedyną rzeczą, którą pod tym względem sprawdzamy, jest jakość paliwa. Próbka została pobrana. To rutynowe działanie przy wypadkach lotniczych, bo w toku oględzin ustalono, że filtry było sprawne. Paliwo oczywiście zostanie przebadane przez laboratorium - mówi Pęcherzewski. 

Przypomnijmy, że jedną z przyczyn odwołania niedzielnej części imprezy było możliwe zanieczyszczenie paliwa. 

[ZT]22652[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE