Reklama

Program 500 plus. Były nietypowe sytuacje?

Opublikowano:
Autor:

Program 500 plus. Były nietypowe sytuacje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do końca czerwca można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu 500 plus z wyrównaniem za trzy miesiące. Czy wiadomo o jakichś nieprawidłowościach lub nietypowych przypadkach w związku z realizacją programu?

Tylko do końca czerwca można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu 500 plus z wyrównaniem za trzy miesiące. Czy wiadomo o jakichś nieprawidłowościach lub nietypowych przypadkach w związku z realizacją programu?

Tylko do końca miesiąca trwa przyjmowanie wniosków i o przyznanie świadczenia w ramach rządowego programu 500 plus w sytuacji dla rodziców, którzy chcą uzyskać wyrównanie za miesiące od kwietnia. Po tym terminie wnioski również będą przyjmowane, ale już bez wyrównania.  

Na Mazowszu wypłacono już ponad 355 mln 

Jak poinformowały służby prasowe wojewody mazowieckiego, do tej pory na Mazowszu wypłacono 712,5 tys. świadczeń na łączną kwotę 355,4 mln złotych. Największa wypłacona kwota dla rodziny to 6 tys. złotych.

 W Płocku świadczenia otrzyma około 9 tys. dzieci. - Ta liczba cały czas się zwiększa, ponieważ wnioski w dalszym ciągu wpływają - powiedziała nam Eliza Dygas, kierowniczka działu świadczeń w MOPS Płock.

Nietypowe sytuacje

W ramach różnych programów zdarzają się nietypowe sytuacje albo takie, które zaskakują samych organizatorów. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku nie mieli zgłoszeń o takich przypadkach, jednak nie zaprzeczają, że takie sytuacje mogą mieć miejsce w przyszłości.

Z relacji naszych czytelników wiemy o przypadkach, gdy niektóre kobiety rezygnują z pracy zarobkowej, w której zarabiały niewiele więcej niż świadczenie otrzymane na dwoje dzieci. - Uważam, że wszystko byłoby w porządku, gdyby na tym poprzestały, to znaczy rezygnowały z pracy, by być z dziećmi w domu, skoro mają te same pieniądze, a przynajmniej mogą dopilnować swoich pociech, ale nie powinny w takiej sytuacji starać się o świadczenia dla bezrobotnych, skoro same zrezygnowały z pracy - ocenia nasza czytelniczka, która poinformowała nas o tej sprawie.

- Nie znam takich przykładów bezpośrednio, ale jest to możliwe. Nie wiem, może będą takie sytuacje - przyznaje Eliza Dygas.

Przypomnijmy: Świadczenie przysługuje rodzinom, których dzieci nie ukończyły 18. roku życia. Projekt przewiduje co miesięczną wypłatę kwoty 500 złotych na drugie i każde kolejne dziecko bez względu na wysokość dochodu. W przypadku pierwszego z dzieci można skorzystać ze wsparcia w przypadku gdy, dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 800 złotych. Innym warunkiem jest fakt, iż dochód rodziny nie przekracza 1200 złotych na osobę i przynajmniej jedno z dzieci jest osobą niepełnosprawną.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE