Reklama

Profesor Chazan przyjedzie do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Profesor Chazan przyjedzie do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem szpitala św. Rodziny w Warszawie, zaprasza płocka fara.

Na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem szpitala św. Rodziny w Warszawie, zaprasza płocka fara.

Tym razem podczas kolejnego spotkania w cyklu Farnych Wieczorów Wiary płocczanie spotkają się z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem specjalistycznego szpitala w Warszawie.  Lekarz przyjedzie do płockiej fary w niedzielę 7 września.

Temat spotkania został ściśle określony - rozmowa będzie ukierunkowana na zagadnienia „Jak rozumieć sprzeciw sumienia?”. Spotkanie poprowadzi ks. dr Andrzej Kobyliński, etyk, przewodniczący Rady Społecznej przy Biskupie Płockim.

O profesorze ze stołecznego szpitala kilka miesięcy temu usłyszała cała Polska. Jego nazwisko odmieniano przez wszystkie przypadki przy niemal każdej  dyskusji na temat głośnej sprawy podpisywania przez polskich lekarzy tzw. deklaracji sumienia, a potem, gdy decyzją prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, został po odmowie dokonania aborcji ze względów etycznych, za co na szpital spadła kara finansowa w wysokości 70 tys. zł,  zwolniony z funkcji ginekologiczno-położniczego specjalistycznego szpitala św. Trójcy, któremu szefował od 10 lat.

Po sprawie prof. Chazana rozgorzała na nowo dyskusja o klauzuli sumienia i deklaracji wiary. Profesora ginekologii i położnictwa, byłego krajowego konsultanta w tej dziedzinie, poparł polski Episkopat, a także część środowiska medycznego, stowarzyszenia i fundacje pro-life, a także artyści, m.in. Cezary Pazura i Natalia Niemen.

Spotkanie odbędzie się 7 września 2014 r. o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej (kapitularz nad zakrystią). Wstęp wolny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE