Reklama

Próbowali ratować życie mężczyźnie. Helikopter lądował w pobliżu drogi

Opublikowano:
Autor:

Próbowali ratować życie mężczyźnie. Helikopter lądował w pobliżu drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie żyje mężczyzna, któremu starano się pomóc w niedzielę rano. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec musiał lądować niedaleko drogi.

Nie żyje mężczyzna, któremu starano się pomóc w niedzielę rano. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec musiał lądować niedaleko drogi. 

W niedzielę o godz. 8.55 Miejskie Stanowisko Kierowania w Płocku skierowało zastęp strażaków z Sikorza do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Izabelin (gmina Brudzeń Duży), o czym strażacy poinformowali w mediach społecznościowych.

- To nie strażacy kierowali akcją. Pełniliśmy wyłączni funkcję pomocniczą w ramach współpracy z LPR - mówi nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Edward Mysera.

Od rzeczniczki LPR, Justyny Sochackiej dowiedzieliśmy się, że śmigłowiec przybył na wezwanie do znalezionego nieprzytomnego, starszego mężczyzny, który wymagał szybkiej pomocy.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, śmigłowiec już wylądował. Załoga LPR prowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową leżącego przy śmigłowcu nieprzytomnego mężczyzny. Strażacy w tym czasie kierowali ruchem na drodze wojewódzkiej nr 559 i wspierali w czynnościach reanimacyjnych. Niestety, pomimo trwającej 30 minut resuscytacji, lekarz stwierdził zgon.  

- Dalsze czynności w sprawie zgonu 72-latka należą do prokuratury - dowiadujemy się od policyjnego rzecznika Krzysztofa Piaska. - Wstępnie ustalono, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Przyczynę śmierci poznamy po przeprowadzeniu sekcji zwłok - zastrzega policjant. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE