Reklama

Reklama

Problemy z węglem? Ratusz wskazuje, że dostawy surowca omijają Płock

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Problemy z węglem? Ratusz wskazuje, że dostawy surowca omijają Płock - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Terminy mijają, mieszkańcy dopytują, a w ratuszu rozkładają ręce. Węgla w Płocku nie ma. - Trudno uniknąć wrażenia, że głośno zapowiadane przez polski rząd transporty węgla omijają Płock - mówią w płockim ratuszu.

Reklama

Ratusz zapowiadał, że dystrybucja surowca na preferencyjnych warunkach rozpocznie się w grudniu. Minął tydzień, a węgla jak nie było, tak nie ma. Mieszkańcy zaczęli dopytywać i nic dziwnego - zima trwa, a przy tym dopiero się zaczęła. W ratuszu mogą tylko jednak rozłożyć ręce. 

- Prezydent Miasta Płocka informuje, iż PGE Paliwa Sp. z o.o. nie wskazała dotychczas żadnego, nawet przybliżonego terminu odbioru węgla. W związku z tym, również Miasto Płock nie jest w stanie udzielić mieszkańcom wiążących informacji w tej sprawie - przekazał ratusz. 

Jeszcze tydzień temu ratusz zapowiadał, że dystrybucja ruszy w grudniu. Sprawa dotyczy ponad 1000 gospodarstw - w Płocku wniosków o zakup węgla na preferencyjnych warunkach złożono 1010. Ratusz zamówił 1480 ton węgla. 

Urząd miasta wylicza swoje działania w tej sprawie:

  • 3 listopada br. w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano komunikat o przystąpieniu Gminy Miasta Płocka do zakupu paliwa stałego od podmiotu wprowadzającego do obrotu;
  • od 4 listopada br. mieszkańcy Płocka mogą składać wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego;
  • 22 listopada br. podpisano z PGE Paliwa Sp. z o.o. – spółką Skarbu Państwa, sprowadzającą węgiel z Kolumbii, umowę nr SW/22/119/G dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych;
  • 22 listopada br. złożono również pierwsze zamówienie na węgiel w sortymencie ekogroszek i orzech;
  • 24 listopada br. dokonano obligatoryjnego logowania na rządowej stronie www.cieplo.gov.pl;
  • od tego czasu samorząd czeka na kontakt od przedstawiciela Działu handlowego PGE Paliwa Sp. z o.o.;
  • 29 listopada br. podpisano umowy z przedsiębiorcami o świadczenie usług w zakresie sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych;
  • 30 listopada br. w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano komunikat dotyczący dystrybucji węgla;
  • w trybie ciągłym trwa nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla, na dzień 7 grudnia br. złożono 1010 wniosków na prawie 1480 ton węgla;
  • 7 grudnia br. Prezydent Płocka wystosował pismo do Spółki PGE Paliwa w sprawie podania terminu odbioru węgla.

W ratuszu nie mają sobie nic do zarzucenia. - Trudno uniknąć wrażenia, że głośno zapowiadane przez polski rząd transporty węgla omijają Płock - czytamy w komunikacie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy