Reklama

Prezydent zdecydował o zmianach organizacyjnych w płockim Ratuszu

Opublikowano:
Autor:

Prezydent zdecydował o zmianach organizacyjnych w płockim Ratuszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka wydał zarządzenie, w którym zmienił dotychczasową strukturę organizacyjną Urzędu Miasta Płocka.

Prezydent Płocka wydał zarządzenie, w którym zmienił dotychczasową strukturę organizacyjną Urzędu Miasta Płocka.

Zarządzenie zmieniające dotychczasowe zarządzenia ukazało się 31 października w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Płocka. Wynika z niego, że dotychczasowy Wydział Edukacji i Kultury, który składał się z dwóch osobnych referatów - Referatu Edukacji (pod kierownictwem Aleksandry Jadczak) i Referatu Kultury (pod kierownictwem Jadwigi Wojnarowskiej-Nadrowskiej), został podzielony. Nie ma już także osobnego Wydziału Wspierania Inicjatyw Społecznych, którego dyrektorką była Monika Maron (tworzyły go cztery referaty: Referat Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, Referat Komunikacji Społecznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Referat Informacji Miejskiej, Referat Wolontariatu).

Zgodnie z nowym zarządzeniem w pionie wiceprezydenta ds. polityki społecznej, Romana Siemiątkowskiego znalazł się teraz Wydział Edukacji (dyrektorką jest tu od niedawna Agnieszka Harabasz, nie wyodrębniono żadnego referatu), a także - powstały po zespoleniu pięciu referatów - Wydział Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych (dyrektorką pozostała Monika Maron). Dotychczasowa kierowniczka Referatu Edukacji, Aleksandra Jadczak została przeniesiona - jak wyjaśniają w płockim Ratuszu - "w drodze porozumienia (na mocy art. 22 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych) do pracy w Zarządzie Jednostek Oświatowych".

- Będzie tam pełnić funkcję zastępcy dyrektora - powiadomiła Marta Komorkowska z Referatu Informacji Miejskiej  w płockim Ratuszu.

Jadwiga Wojnarowska-Nadrowska nadal jest kierowniczką Referatu Kultury, tyle że już w Wydziale Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Wydział Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych składa się z następujących referatów:

1) Referatu Komunikacji Społecznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi,

2) Referatu Wolontariatu,

3) Referatu Rzecznika Osób Niepełnosprawnych,

4) Referatu Informacji Miejskiej,

5) Referatu Kultury.

Na mocy tego samego zarządzenia powstał Wydział Koordynacji Procesów Zarządzania podlegający bezpośrednio prezydentowi miasta. - Dyrektor Wydziału Koordynacji Procesów Zarządzania pełni funkcję Pełnomocnika ds.Zintegrowanego Systemu Zarządzania, do którego zadań należy kierowanie działaniami związanymi z utrzymaniem i rozwojem ZSZ - czytamy.

Do zakresu działania Wydziału Koordynacji Procesów Zarządzania należy:

1) koordynowanie kontroli zarządczej w Urzędzie;

2) sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad stanem kontroli zarządczej w Urzędzie (drugi poziom kontroli zarządczej) oraz w miejskich jednostkach organizacyjnych (pierwszy poziom kontroli zarządczej);

3) badanie systemu kontroli zarządczej w Urzędzie i miejskich jednostkach organizacyjnych;

4) nadzór nad realizacją zadań związanych z zarządzaniem ryzykiem w komórkach organizacyjnych Urzędu;

5) realizacja zadań dotyczących funkcjonowania w Urzędzie ZSZ;

6) prowadzenie spraw związanych z Regulaminem organizacyjnym Urzędu oraz regulaminami wewnętrznymi komórek;

7) prowadzenie spraw związanych z e-urzędem i elektroniczną administracją;

8) prowadzenie archiwum zakładowego;

9) realizacja działań z zakresu audytu wewnętrznego, w szczególności:

a) opracowywanie projektu rocznego planu audytu wewnętrznego przy uwzględnieniu charakteru działalności poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych,

b) przeprowadzanie audytu wewnętrznego w komórkach organizacyjnych Urzędu i miejskich jednostkach organizacyjnych,

c) sporządzanie sprawozdań z wykonanych audytów zawierających zalecenia i propozycje zmian dotyczących elementów systemu kontroli zarządczej, usprawnienia funkcjonowania komórek organizacyjnych Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych, zwiększenia bezpieczeństwa gospodarki finansowej,

d) sporządzanie rocznego sprawozdania z przeprowadzonych audytów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE