Reklama

Prezydent: Wyzwaniem pozostaje współpraca z PKN Orlen

Opublikowano:
Autor:

Prezydent: Wyzwaniem pozostaje współpraca z PKN Orlen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek podczas pierwszej sesji w nowej kadencji przysięgę złożył prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. W przemówieniu było o planach i wyzwaniach na kolejne pięć lat, współpracy z Orlenem, a także co może wyróżniać Płock wśród innych miast na terenie kraju.

W czwartek podczas pierwszej sesji w nowej kadencji przysięgę złożył prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. W przemówieniu było o planach i wyzwaniach na kolejne pięć lat, współpracy z Orlenem, a także co może wyróżniać Płock wśród innych miast na terenie kraju.

Andrzej Nowakowski w przemowie powtarzał, że zamierza realizować plan dla Płocka, ponadto dotychczasowe działania pozwoliły na dobry wynik w wyborach, który jest zarazem zobowiązaniem do dalszej pracy. Podkreślał zarazem „doskonałą” współpracę z zarządem województwa mazowieckiego i personalnie z marszałkiem Adamem Struzikiem, co pozwoliło na uzyskanie rekordowych kwot z Unii Europejskiej. Dodał, że to „sukces”.

– Chcę, aby Płock za 5 lat był jeszcze lepszym miejscem do życia. Bez wątpienia najkosztowniejszym przedsięwzięciem okaże się stadion dla Wisły Płock, ale nie zapomnimy o innych inwestycjach w infrastrukturę sportową – zapewniał włodarz miasta. Wskazał na remonty mniejszych osiedlowych uliczek, jak i tych większych (w tym al. Kilińskiego i ul. Tysiąclecia), rozbudowę do czterech pasów ul. Wyszogrodzkiej. Mówił o kontynuowaniu wdrażania miejskiego systemu monitoringu środowiska (poprzez aplikację na telefon umożliwiającą szybkie sprawdzenie jakości powietrza), rozbudowie dróg rowerowych i uatrakcyjnieniu systemu Płockiego Roweru Miejskiego, budowie żłobków, skwerów i placów zabaw, bonach żłobkowych dla rodziców dzieci pod opieką niepublicznych placówek, pracach nad kartą płocczanina, zagospodarowaniu nowych terenów w zoo i powiększeniu parkingów przy ogrodzie zoologicznym, nowych autobusach i kolejnych terenach inwestycyjnych (z przełożeniem na lepszą pracę dla płocczan). O rewitalizacji wspomniał „jako o jednym z największych wyzwań – operacji bardzo kosztownej, ale także bardzo potrzebnej” (chodzi o środki na remonty dla właścicieli zabytkowych kamienic w centrum miasta, środki pozyskane np. z Banku Gospodarstwa Krajowego na program „Mieszkania na start”).

– Z determinacją będziemy starać się o środki zewnętrzne. Planujemy inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, poddanie termomodernizacji ponad 30 obiektów, w tym szkół. Liczymy, że w tej formule zbudujemy nową pływalnię i wymienimy latarnie w mieście na oszczędne świetlenie ledowe. Chcę, aby Płock był znany w kraju z tego, że jest inteligentnym miastem. Monitorowanym, oferującym usługi e-urzędu oraz korzystającym z inteligentnego systemu zarządzania ruchem drogowym, a także z systemu zarządzania miejscami parkingowymi – kontynuował miejski włodarz.

Andrzej Nowakowski deklarował „współpracę z każdym, komu dobro miasta i jego mieszkańców leży na sercu”. – Życzę, by była to kadencja dialogu i współpracy, co przełoży się na realizację wielu potrzebnych przedsięwzięć. Na wsparcie mogą liczyć organizacje pozarządowe. Najlepszym przykładem współpracy, w tym z przedsiębiorcami, jest obwodnica. Trasa PO Podolszyce-Orlen otwierająca przestrzeń dla nowych inwestycji. Współpraca z CNH zaowocowała budową nowej hali produkcyjnej i miejscami pracy.

Nie zabrakło tematu Orlenu. – Mam świadomość, że wyzwaniem pozostaje współpraca z PKN Orlen. Doceniam, wbrew temu, co niektórzy sugerują, zaangażowanie koncernu w sponsorowanie klubów sportowych, które jeszcze nie tak dawno temu były własnością PKN, miękkie projekty społeczne, jak nauka pływania czy coroczne ogrody światła cieszące płocczan przed świętami. Jestem przekonany, że razem możemy zrobić dużo więcej dla naszych mieszkańców niż osobno, stąd moja otwartość na współpracę z koncernem na każdej płaszczyźnie, zaczynając od dużych inwestycji, jak stadion, sala koncertowa lub remont ostatniego odcinka ul. Łukasiewicza, po te mniejsze, ale równie potrzebne, jak obiekt sportowy między Ekonomikiem a Chemikiem czy poszerzenie systemu roweru miejskiego o stację przy koncernie. Osobną kwestią jest wyzwanie związane z poprawą współpracy w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa zdrowotnego płocczan. Jestem pewien, że będę miał tu sojusznika w całej radzie miasta, a zwłaszcza w osobie przewodniczącego. Cieszą deklaracje koncernu o gotowości w zaangażowanie się w programy profilaktyki i diagnostyki onkologicznej. Czekam na spotkanie w tej sprawie, mając nadzieję na zaangażowanie również środowiska lekarskiego. Wierzę, że dzięki tej współpracy Płock będzie rozwijał się jeszcze bardziej dynamicznie. Liczę na owocną współpracę z radnymi z każdej opcji politycznej. Taką współpracę, która pozwoli z czystym sumieniem przed kolejnymi wyborami przypisać sobie każdą inwestycję i każdy sukces z tej rozpoczynającej się kadencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE