Reklama

Prezydent podsumował projekt. W Płocku przybywa ścieżek rowerowych

Opublikowano:
Autor:

Prezydent podsumował projekt. W Płocku przybywa ścieżek rowerowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rowerzyści mogą coraz swobodniej poruszać się po mieście na swoich jednośladach, bo w ostatnich latach przybyło kilka kolejnych kilometrów ścieżek. Jest ich już w Płocku ponad 70 kilometrów.

Rowerzyści mogą coraz swobodniej poruszać się po mieście na swoich jednośladach, bo w ostatnich latach przybyło kilka kolejnych kilometrów ścieżek. Jest ich już w Płocku ponad 70 kilometrów. 

Otwarcie magistrali rowerowej i uruchomienie płockiego roweru miejskiego to jedne z ciekawszych projektów, które wpłynęły na życie płocczan. Dojeżdżanie rowerem do szkoły czy pracy jest coraz mniej uciążliwe. To nie tylko zdrowy tryb życia - korzysta też nasze powietrze. Jedną z większych inwestycji w ostatnich lat było zadanie "Budowa ścieżek rowerowych na terenie Płocka". 

- W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy pięć dróg rowerowych o łącznej długości 14,3 km. Całkowita wartość projektu to 19 347 803,36 zł, a dofinansowanie ze środków UE wyniosło 11 478 289,84 zł - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. Łącznie na terenie miasta Płocka dostępna jest już infrastruktura ścieżek i szlaków rowerowych o długości ponad 70 km powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Najważniejsze inwestycje ostatnich lat to to przede wszystkim wspomniana magistra rowerowa R1, łącząca Podolszyce z centrum miasta (5,3 km), droga rowerowa R32 w ciągu ul. Dobrzykowskiej (5,5 km) czy droga R70 wzdłuż ulic Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej (2,2 km). Inwestycjom w ścieżki rowerowe często towarzyszy przebudowa chodnika i oświetlenia ulicznego, stąd tak wysokie koszty. 

[ZT]19205[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE