Reklama

Prezydent Płocka zagra epizod w filmie

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Płocka zagra epizod w filmie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż miesiąc będą w tym roku trwały organizowane przez miasto i Kurię Płockie Dni Rodziny. W planach jest m.in. Marsz dla Życia i Rodziny z katedry do zoo, pikniki, spektakle, koncerty, pielgrzymka w intencji małżeństw przeżywających kryzys, a także film "Przypadek" z epizodyczną rolą prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego.

Aż miesiąc będą w tym roku trwały organizowane przez miasto i Kurię Płockie Dni Rodziny. W planach jest m.in. Marsz dla Życia i Rodziny z katedry do zoo, pikniki, spektakle, koncerty, pielgrzymka w intencji małżeństw przeżywających kryzys, a także film "Przypadek" z epizodyczną rolą prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego.

Płockie Dni Rodziny będą obchodzone niemalże przez cały miesiąc. Począwszy od 17 maja aż do połowy czerwca zapowiada się mnóstwo imprez i wydarzeń  o różnym charakterze, stwarzających rodzinom szanse do wspólnej zabawy, wzajemnej integracji, ale i pogłębionej refleksji.

- Jesteśmy świeżo po radosnych wydarzeniach związanych z kanonizacją naszego wielkiego papieża Polaka – przypomniał we wtorek biskup płocki Piotr Libera. – To właśnie obecny ojciec święty Franciszek nazwał Jana Pawła II papieżem rodziny, ponieważ właśnie ten wątek zdominował jego pontyfikat. Podejmijmy teraz pozostawioną przez niego spuściznę, którą nam pozostawił m. in poprzez takie inicjatywy w rodzaju Płockich Dni Rodziny.

Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Artur Wiśniewski dodał od siebie, że obchody Płockich Dni Rodziny służą zmianie mentalności u płocczan. – Wszystko, co złe, może być leczone poprzez rodzinę. O tym trzeba mówić, a nawet krzyczeć we wszystkich możliwych miejscach – apelował.

Istotnie tegoroczny program zaskakuje bogactwem inicjatyw, począwszy od koncertów, poprzez wystawy i pikniki, a kończąc na występach teatralnych oraz imprezach typowo zaadresowanych do dzieci.

Wspólne świętowanie rozpocznie się od sobotniego Pikniku Rodziny w Borowiczkach (17 maja) o godzinie 11.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 20, następnie zaplanowano biegi w 4 kategoriach na terenie Płockiego Towarzystwa Triathlonu DELTA. Wieczór z pewnością okaże się równie atrakcyjny za sprawą Nocy Muzeów oraz koncertu Wolnej Grupy Bukowina w stanicy harcerskiej w Gorzowie koło Płocka.

Gdzie jeszcze warto się wybrać? W ramach cyklu rodzinnych spotkań z książką tym razem zaplanowano piknik literacki z Marcinem Pałaszem (24 maja) na Tumskim Wzgórzu. Następnego dnia w Płockiej Szkole Muzycznej dzieci wysłuchają koncertu w całości poświęconego muzycznym tematom z bajek, m. in. z filmu „Paweł i Gaweł” oraz „Ach, śpij kochanie”.

Dyrektor wydziału duszpasterskiego płockiej Kurii Diecezjalnej ks. Jarosław Kamiński szczególnie zachęcał do udziału w pielgrzymce (również 25 maja), która przejdzie od kościoła św. Stanisława Kostki do parafii św. Jakuba w Imielnicy, w intencji rodzin i małżeństw skonfliktowanych, borykających się  z długotrwałym kryzysem w związku.

Na tym jednak nie koniec wydarzeń. Z okazji Dnia Matki (26 maja) Teatr Trzeciego z parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej wystawi szczególny spektakl zatytułowany „Miriam” o godzinie 16 w Młodzieżowym Domu Kultury. Ponadto, jak wspomniała pełnomocnik prezydenta ds. organizacji samorządowych Ewa Pietrzak, inicjatywa Wieczór Chwały (30 maja) stanie się formą dziękczynienia za nowego świętego w osobie Jana Pawła II.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie msza święta (1 czerwca) w katedrze, a zaraz po jej zakończeniu odbędzie się po raz trzeci w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie z katedry do płockiego ogrodu zoologicznego, gdzie zostanie zorganizowany piknik.

Z pewnością interesująca zapowiada się film „Przypadek” poświęcony właśnie tematowi rodziny, za który odpowiada płocki aktor teatralny Piotr Bała. W dodatku z epizodyczną rolą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Na premierę musimy jednak poczekać do 14 czerwca.

Świętowanie zakończymy 15 czerwca edukacyjnym piknikiem rodzinnym na nabrzeżu wiślanym („Płock na fali”).

Fot. Portal Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE