Reklama

Prezydent Płocka z koronawirusem. - Czuję się dobrze. Praca urzędu też nie jest zagrożona

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Płocka z koronawirusem. - Czuję się dobrze. Praca urzędu też nie jest zagrożona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym wyniku na COVID-19 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Jestem na kwarantannie, jednak czuję się dobrze. Zapewniam też, że urząd pracuje bez problemów - uspokajał w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski.

Prezydent Płocka jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym wyniku na COVID-19 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Jestem na kwarantannie, jednak czuję się dobrze. Zapewniam też, że urząd pracuje bez problemów - uspokajał w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski.

Jak poinformowaliśmy dziś rano, włodarz miasta trafił na dziesięciodniową kwarantannę. To efekt zakażenia koronawiusem SARS-CoV 2. 

- Niestety pomimo przestrzegania obostrzeń koronawirus mi nie odpuścił - powiedział w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski. - Przechodzę chorobę dość spokojnie, z lekkimi objawami. Wynik testu nie pozostawia jednak wątpliwości - jest pozytywny. Czas na całkowitą izolację i pracę zdalną - dodał.

Prezydent przekonuje, że czuje się dobrze. W dalszym ciągu będzie pracował, podejmował decyzje czy prowadził zdalne posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Pozwala na to jego stan zdrowia.

- Zdrowie i siły pozwalają na dalszą pracę - zdradził Nowakowski. - Wciąż mam kontakt ze wszystkimi moimi współpracownikami, podejmuję decyzje i rozmawiam z dziennikarzami - choć w sposób wirtualny - precyzował.

Nieobecność prezydenta w urzędzie nie powinna także wpłynąć na pracę magistratu. Ciężar obowiązków w czasie pandemii mają przejąć jego zastępcy - w szczególności wiceprezydent Siemiątkowski.

- Urząd pracuje normalnie. W ciągu najbliższych dni większość podpisów będzie składał mój pierwszy zastępca, czyli Roman Siemiątkowski - zdradził Nowakowski. - Na czas mojej nieobecności czy pracy zdalnej ma on do tego wszelkie upoważnienia - uzupełnił.

Jak zdradził w rozmowie z nami włodarz Płocka, żaden z jego zastępców nie jest chory. Wszyscy w dalszym ciągu są obecni w magistracie.

- Całe szczęście na ten moment mogą pracują oni nie tylko zdalnie ale i realnie - powiedział Andrzej Nowakowski. - Oczywiście w urzędzie są osoby, które przebywają na kwarantannie jednak na dziś, z tego co wiem, żaden z moich zastępców nie został zakażony koronawirusem - dodał na koniec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE