Reklama

Prezydent Płocka: Czas na wyższe pensje

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Płocka: Czas na wyższe pensje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jajko za złotówkę, masło za sześć złotych…, ceny zaczęły rosnąć, muszą więc rosnąć pensje pracowników samorządowych – stwierdził prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w kontekście dyskusji o konieczności podwyższenia wynagrodzeń pracownikom administracyjnym samorządu.

- Jajko za złotówkę, masło za sześć złotych…, ceny zaczęły rosnąć, muszą więc rosnąć pensje pracowników samorządowych – stwierdził prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w kontekście dyskusji o konieczności podwyższenia wynagrodzeń pracownikom administracyjnym samorządu.

Prezydent uważa, że czas na podwyżkę dla pracowników samorządowych także dlatego, że to „dzięki ich ciężkiej pracy udaje się nam miasto rozwijać”. Odnośnie samej dyskusji, którą zainicjował radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Krysztofiak najpierw na sesji w auli Ratusza, następnie na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek klubu radnych PiS, miejski włodarz napisał na swoim blogu, że ta była „w dużym stopniu bezprzedmiotowa, bo podwyżki dla tych pracowników w przyszłym roku będą”.

[ZT]16939[/ZT]

[ZT]17011[/ZT]

- A przynajmniej są zaplanowane w budżecie miasta i jeśli radni ten projekt zaakceptują, blisko 2,9 tysiąca ludzi otrzyma wyższe wynagrodzenie.

Prezydent wyjaśnia (dodając prztyczek w stronę rządu), że podwyżki będą z dwóch powodów. Pierwszy to wyższe ceny towarów i usług. - „Dobra zmiana” przyniosła nam sytuację, w której kostka masła kosztuje więcej niż litr paliwa. Musimy o tym pamiętać. Drugi powód to ten, że potrafiliśmy zadbać o finanse miasta na tyle, że nas na takie podwyżki stać – dając tu za przykład zdobyte środki z najróżniejszych źródeł: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Banku Gospodarstwa Krajowego (finansującego budowę „Mieszkań na start”) przez zdobywanie dawnych „schetynówek” na przebudowę dróg, po środki unijne.

- W przyszłym roku budżet miasta przekroczy miliard złotych, jak nigdy jeszcze – dopowiada na blogu. A skoro środki są, „możemy sobie pozwolić również na to, by tych wszystkich ludzi, którzy pracują dla miasta docenić finansowo”. - Bo wszystko to, co się w Płocku podoba, zawdzięczamy pracy tych osób: czy to wiadukt kolejowy na Piłsudskiego, czy powstająca obwodnica, czy sekundniki na skrzyżowaniach, czy to nowe place zabaw, siłownie pod chmurką, ulice, chodniki, a do tego fajne przedszkola, dobrze zorganizowane szkoły…- punktuje. - Lista rzeczy, które nas, jako płocczan i Płock wyróżniają, jest bardzo długa. Trzeba to docenić. Po prostu czas na wyższe pensje.

[ZT]16973[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE