Reklama

Prezydent Nowakowski: Mam nadzieję, że dobiegnę do mety

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Nowakowski: Mam nadzieję, że dobiegnę do mety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku raczej nie grożą upały i żar, które były zmorą uczestników zeszłorocznego Półmaratonu Dwóch Mostów. - Pogoda była zabójcza, tropikalna – przypominał miejski włodarz. W tym roku na starcie ponownie stawi się kilkaset osób. - Mam nadzieję, że dobiegnę do mety – dodał, podpytywany przez dziennikarzy.

W tym roku raczej nie grożą upały, które były zmorą uczestników zeszłorocznego Półmaratonu Dwóch Mostów. - Pogoda była zabójcza, tropikalna – przypominał miejski włodarz. W tym roku na starcie ponownie stawi się kilkaset osób. - Mam nadzieję, że dobiegnę do mety – dodał, podpytywany przez dziennikarzy.

Z Ratusza startuje nie tylko prezydent. Linię startową przekroczy również dyrektor wydziału sportu, rekreacji i turystyki, Robert Czwartek. Grono zawodników będzie zaiste międzynarodowe. Udział zgłosili zawodnicy z Kamerunu, Maroka, Czech, Holandii, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy też z Hiszpanii. Tych z Polski, w tym z Płocka, również nie zabraknie.

- Udział zgłosili zawodnicy od morza aż po Tatry – zapowiadał prezydent w czwartek na konferencji prasowej w Ratuszu.

W płockim biegu zamierza wystartować niemal stu warszawiaków, co skomentowano w taki sposób, że bardzo dobrze, przynajmniej zobaczą jaki piękny jest Płock. Za dwa tygodnie również w stolicy odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawski (24 września), dlatego płocka impreza jest idealna, aby sprawdzić swoją kondycję. Nie jest to jednak typowy bieg uliczny, ponieważ zawodnicy pobiegną zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i po bruku czy po płytach betonowych.

W biegu może wziąć udział maksymalnie tysiąc osób. Na razie chęć wyraziło 856 osób, w tym 670 wpłaciło kwotę za możliwość startu w szóstym już w historii Półmaratonie Dwóch Mostów. Wprowadzono kilka klasyfikacji zawodników: generalną oraz wiekową kobiet i mężczyzn, dla płocczan i płocczanek, a także drużynową. Wszyscy otrzymają tzw. pakiet startowy, w którym znajdą m.in. koszulkę termoaktywną, sportową chustę wielofunkcyjną, napój izotoniczny i szybkoschnący ręcznik. Oczywiście w pakiecie będzie też numer startowy z chipem, który jest niezwykle ważny dla osób zamierzających skorzystać w niedzielę z komunikacji publicznej. Uprawnia do bezpłatnego przejazdu do centrum na zawody i do powrotu. Jest tylko jeden warunek, należy ten numer mieć przy sobie. Pakiety najlepiej odbierać w sobotę między godz. 16.00 a 20.00, w niedzielę od 6.00 do 8.00, chociaż wówczas należy spodziewać się ustawionych w kolejce biegaczy spoza Płocka.

[ZT]13314[/ZT]

Na trasie i na mecie zawodnicy dostaną napoje (w siedmiu punktach odżywczych, poza woda, przewidziano isotonic i banany), a po zakończonych zmaganiach będą mogli skorzystać z bonu na posiłek. 

Przed biegiem zaplanowano krótką rozgrzewkę (godz. 8.10), którą poprowadzi Płocka Akademia Ruchu. Zaraz po niej zawodnicy powinni ustawić się na mecie. Start o godz. 8.30, zamknięcie trasy biegu do 11.45. Później chwila na odpoczynek. Początek ceremonii wręczenia nagród przewidziano o godz. 12.00.

Trasa nie uległa zmianie. Początek na Starym Rynku, następnie zawodnicy pobiegną w stronę pl. Narutowicza, a dalej Mostową skierują się na Most im. Legionów. Reszta trasy przedstawia się następująco: ul. Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa (2 okrążenia), pl. Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta - Stary Rynek. startujący łącznie pokonają w maksymalnie trzy godziny niemal 22 km. Trasa półmaratonu będzie zamknięta dla ruchu kołowego do godziny 11.45. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 11:30, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Za ostatnim zawodnikiem będzie jechał samochód techniczny, który po upływie limitu czasu zabierze biegaczy na metę. Do boju w tym roku uczestników zamierza zagrzewać zespół Szkoły Muzycznej.

Pamiątką z ukończonego biegu w regulaminowym czasie będzie ponownie medal. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe (2,1 tys. zł za pierwsze miejsce, za drugie 1,5 tys. zł, za trzecie 1 tys. zł, 700 zł za czwarte, następnie kwota maleje aż do dziewiątego miejsca, przy czym za dziewiąte i za dziesiąte jest identyczna i wynosi 200 zł) oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców klasyfikacji generalnej za zajęcie od pierwszego do trzeciego miejsca (karty podarunkowej od sponsorów, łącznie to 36 nagród). Najlepsi płocczanie i płocczanki mogą liczyć także na nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych i na nagrody rzeczowe od płockich firm. Ponadto jedna z płockich galerii handlowych zadbała o nagrody rzeczowe dla liderów klasyfikacji drużynowej (to również karty podarunkowe). Dodatkowym bonusem w klasyfikacji generalnej (to karta podarunkowa o wartości 100 zł) zostanie obdarowana osoba, która zajmie 109. miejsce.

Gdyby ktoś chciał, jeszcze można się zapisywać. No i warto kibicować, trzymać kciuki za wszystkich biegaczy, co ułatwi transmisja na żywo w internecie i na dużym telebimie przy ratuszu. Więcej informacji na stronie internetowej www.polmaraton.plock.eu.

Fot. Konferencja prasowa na temat 6. Półmaratonu Dwóch Mostów, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE