Reklama

Prezydent: jedzmy jabłka, ale nie na złość

Opublikowano:
Autor:

Prezydent: jedzmy jabłka, ale nie na złość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas krótkiej konferencji prasowej w niedzielę na starówce prezydent zachęcał płocczan do jedzenia jabłek. Ogólnopolska akcja ma związek z embargo na polskie owoce i warzywa, które w ub. piątek nałożyła Rosja.

Podczas krótkiej konferencji prasowej w niedzielę na starówce prezydent zachęcał płocczan do jedzenia jabłek. Ogólnopolska akcja ma związek z embargo na polskie owoce i warzywa, które nałożyła Rosja.

Jak informowały ogólnopolskie media, od piątku obowiązuje rosyjskie embargo na polskie warzywa i owoce - przede wszystim jabłka, ale także gruszki, wiśnie i czereśnie, śliwki i wiele odmian kapusty. Z szacunków wynika, że na zakazie Polska może stracić nawet 500 mln euro. Nikt nie ma złudzeń, że to decyzja polityczna, związana z sankcjami gospodarczymi nałożonymi przez Unię Europejską.

Internauci nawołują - jedz jabłka na złość Putinowi, a w sieci roi się od zabawnych obrazków. Również prezydent Płocka zachęcał w niedzielę podczas biegu dla 7-letniego Adasia Pietruszki, by płocczanie jedli jabłka.

– Jedzmy jabłka nie na złość, ale dlatego, że są zdrowe – mówił ostrożnie prezydent Andrzej Nowakowski, zachęcając do pomocy dla lokalnych sadowników.

Zaraz po skończonym biegu, każdy kto przyszedł został uraczony poczęstunkiem w postaci niedużego jabłuszka, które rozdawały panie (przez pewien czas także prezydent chodził osobiście z koszem) w koszulkach z napisami „Płock je polskie jabłka” oraz „A czy ty zjadłeś dziś polskie jabłko?”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE