Reklama

Prestiżowe wyróżnienie dla ORLENU. Już po raz szósty

Opublikowano:
Autor:

Prestiżowe wyróżnienie dla ORLENU. Już po raz szósty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagroda World’s Most Ethical Companies przyznawana jest najbardziej etycznym przedsiębiorstwom w 21 krajach. PKN ORLEN po raz kolejny otrzymał to prestiżowe wyróżnienie i jest jedyną polską firmą, która otrzymała tegoroczną nagrodę.

Nagroda World’s Most Ethical Companies przyznawana jest najbardziej etycznym przedsiębiorstwom w 21 krajach. PKN ORLEN po raz kolejny otrzymał to prestiżowe wyróżnienie i jest jedyną polską firmą, która otrzymała tegoroczną nagrodę. 

Wyróżnienie jest przyznawane przez amerykański Ethisphere Institute, a nagradzane są firmy promujące etyczne praktyki biznesowe. W zestawieniu na 2019 rok PKN ORLEN znalazł się wśród 128 innych firm z 50 różnych branż i jako jedyny jest przedstawicielem przemysłu przerobu surowców naturalnych i odnawialnych źródeł energii. W tegorocznej edycji konkursu eksperci  przyglądali się, w jaki sposób firmy dążą do ulepszania praktyk etycznych, rozwoju swoich pracowników oraz wspierania kultury korporacyjnej skoncentrowanej na etyce w realizacji postawionych celów.

- Etyka w biznesie  to zasada numer jeden i najważniejsza wartość dla naszej firmy. Pamiętamy o tym podejmując każdy projekt. Jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji. Ma to również realne odzwierciedlenie w udokumentowanych praktykach, procesach i procedurach - w ostatnim roku dokonaliśmy w tym zakresie kolejnych zmian m.in. wprowadzając nową politykę antykorupcyjną. ORLEN kieruje się zasadami transparentności i dbałości o najwyższe standardy etyczne, obecność w rankingu jest tego potwierdzeniem – powiedział cytowany przez biuro prasowe Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Firmy były ocenione na podstawie wypracowanej przez Ethisphere Institute metodologii, a jej stworzeniem zajęli się specjaliści w kwestii uczciwych praktyk handlowych. Misją Ethisphere Institute jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie etyki korporacyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE