Prestiżowa nagroda lotnicza po raz drugi dla płocczanina

Opublikowano: wt, 20 lut 2018 11:14

Prestiżowa nagroda lotnicza po raz drugi dla płocczanina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wiadomości Wojciech Bógdał - pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku po raz drugi został laureatem najbardziej prestiżowej nagrody lotniczej w Polsce. Dwa lata temu, po zdobyciu Mistrzostwa Świata w slalomach motoparalotniowych, został uznany najlepszym pilotem sportowym w kraju.

Podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej w Krakowie, organizowanym już od 23 lat, Wojciech Bógdał otrzymał kolejną, tym razem drugą nagrodę, za zdobycie złotego medalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu oraz złotego medalu Mistrzostw Europy w Czechach. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Kawie, który w ubiegłym roku wygrał wszystkie zawody, w których startował, zdobywając mistrzostwo świata w kategorii szybowców 15-metrowych i 13,5-metrowych. Zdobył także tytuł Mistrza Europy oraz zwycieżył w Grand Prix rozgrywanym w Andach.

Wojciech Bógdał z motoparalotniarstwem związany jest od trzeciego roku życia za sprawą swojego ojca Dariusza, zajmującego się fotografią i filmem lotniczym. W 2013 roku dołączył do grona najlepszych pilotów motoparalotniowych na świecie. Reprezentował Polskę na Igrzyskach Lotniczych w Dubaju 2015 roku.

- Niezmiernie cieszę się z tej nagrody, tym bardziej, że jest ona przyznawana przez ekspertów cywilnej i wojskowej branży lotniczej za rzeczywiste dokonania na arenie sportowej - mówi Wojciech Bógdał. - Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagościło na The World Games. Zdobyłem tam pierwszy złoty medal dla Polski, później swoją dobrą formę potwierdziłem wygrywając Mistrzostwa Europy w Czechach. W 100% wykonałem założony plan na ten rok. Przede mną kolejne wyzwanie: Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Trzymajcie kciuki!

Redakcja Portalu Płock serdecznie gratuluje Wojciechowi Bógdałowi!