Reklama

Prestiżowa nagroda dla stowarzyszenia "De Facto"

Opublikowano:
Autor:

Prestiżowa nagroda dla stowarzyszenia "De Facto" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W hotelu Herman europosłanka Julia Pitera przekazała stowarzyszeniu "De Facto" wyróżnienie przyznane przez Parlament Europejski.

W hotelu Herman europosłanka Julia Pitera przekazała stowarzyszeniu "De Facto" wyróżnienie przyznane przez Parlament Europejski. 

European Citizens' Prize to nagroda przyznawana przez Parlament Europejski od 2008 roku. Rokrocznie europosłowie nominują osoby, stowarzyszenia i inne podmioty, które mają wkład w szerzenie wartości europejskich. W tym roku po raz pierwszy europosłanka Julia Pitera nominowała stowarzyszenie "De Facto", działające na rzecz osób niewidomych i słabo widzących. I udało się. Dziś w hotelu Herman wręczyła medal.

- Stowarzyszenie zawsze robiło na mnie duże wrażenie - przyznała Pitera. - Gratuluję wam aktywności. Jesteście wzorem dla wszystkich organizacji pozarządowych. 

Renata Nych, przewodnicząca zarządu stowarzyszenia, mówiła, że dużo łatwiej jest realizować kolejne projekty, niż odbierać nagrody przed publicznością. Dziękowała też prezydentowi Nowakowskiemu, wszystkim pracownikom i podopiecznym. 

- To dla nas zaszczyt, ważna chwila dla stowarzyszenia - mówiła Nych. - Dziękuję osobom niewidomym. Tak jak my jesteśmy waszymi przewodnikami po trudnych miejscach, tak wy przewodnikami w naszej pracy statutowej.

Gratulacje stowarzyszeniu składali też prezydent Andrzej Nowakowski, posłanka Elżbieta Gapińska czy Alicja Wasilewska - dyrektorka Płockiej Galerii Sztuki. Prezydent przypomniał też, że już jutro w Płocku rozpocznie się VII Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych. 

-  Dziękuję pani europoseł, że właśnie w tym miejscu i w tej chwili idea zjednoczonej Europy jest najpiękniej wyrażana. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE