Reklama

Prawo jazdy Płock. To oni najlepiej szkolą przyszłych kierowców.

Opublikowano:
Autor:

Prawo jazdy Płock. To oni najlepiej szkolą przyszłych kierowców. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadza ponad 20 tysięcy egzaminów praktycznych na prawo jazdy, a niemal co drugi kończy się pozytywnie.

Co roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku  przeprowadza ponad 20 tysięcy egzaminów praktycznych na prawo jazdy, a niemal co drugi kończy się pozytywnie. 

To bardzo dobry wynik, plasujący Płock w piątce najlepszych pod tym względem ośrodków w kraju. Są takie, w którym pozytywnym wynikiem kończy się zaledwie nieco ponad 20 proc. egzaminów praktycznych. Dlaczego tak się dzieje? Jak wskazuje Mariusz Kowalczyk, egzaminator nadzorujący w płockim WORD-zie, wpływ na to ma infrastruktura miasta, czyli dobre oznakowanie, brak dużych, skomplikowanych skrzyżowań czy tramwajów.

Dobre podejście ośrodka i miasto przyjazne kierowcom to jedno. Do egzaminu na prawo jazdy trzeba się jednak dobrze przygotować. W Polsce kandydat na kierowcę musi odbyć kurs, który najczęściej składa się z części  teoretycznej oraz praktycznej. W samym Płocku przyszłych kierowców szkolą w sumie 23 ośrodki a efekty tych szkoleń publikowane są w internecie na stronie Urzędu Miasta Płocka. W 2018 roku najlepszy wynik osiągnął jeden z młodszych, będący na rynku od dwóch lat, ośrodek szkolenia kierowców "Ale Jazda". Wyniki naprawdę imponują - kursanci tego ośrodka zakończyli z sukcesem aż 81 proc. wszystkich  egzaminów praktycznych, oraz aż 92 proc. teoretycznych. W czym tkwi sukces?

- W rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków przy indywidualnym podejściu do każdego kursanta - mówi Jarosław Sobecki, właściciel szkoły. - Każdy, kto przyjdzie do "Ale Jazda" ma pewność, że zostanie dobrze przygotowany zarówno do teorii, jak i praktyki. 

To nie są słowa rzucone na wiatr. "Ale Jazda" jest w stanie nauczyć prowadzić niemal każdego.

- W poprzednim roku kurs ukończyły dwie panie urodzone w latach 60-tych, dla których był to pierwszy kontakt z samochodem w roli kierowcy. Egzamin zdały za pierwszym razem i dziś jeżdżą po ulicach Płocka - z uśmiechem opowiada właściciel ośrodka.

W kursie na prawo jazdy bardzo ważna jest systematyczność, a nabytą wiedzę i umiejętności należy regularnie ćwiczyć. Jednym z fundamentów funkcjonowania "Ale Jazda" jest właśnie taka regularność.  Cześć teoretyczna kursu odbywa się zazwyczaj w dwa weekendy, a 30-to godzinną część praktyczną można zrealizować nawet w miesiąc.

- Brak dużych odstępów czasowych między kolejnymi zajęciami skutkuje lepszym przygotowaniem zarówno do samodzielnej jazdy jak i egzaminu - celnie zauważa Jarosław Sobecki, któremu z pewnością nie brakuje doświadczenia. Składa się na nie ponad 10 lat w zawodzie instruktora nauki jazdy, oraz praca jako egzaminator w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego we Włocławku i Bydgoszczy. - W tym czasie przeprowadziłem kilka tysięcy egzaminów. Widziałem różne błędy osób zdających i staram się dostosować swoje metody tak, żeby zwrócić uwagę swoich kursantów, na to co najważniejsze - zapewnia instruktor. 

Jak przekonać się o wyjątkowej jakości usług oferowanych przez "Ale Jazda?" Nic prostszego, najbliższy kurs rozpoczyna się w sobotę i będzie to specjalny kurs realizowany w trakcie ferii zimowych. Pełną ofertę ośrodka znajdziemy na stronie www.alejazdaplock.pl.

Okres ferii jest idealnym czasem na odbycie kursu nauki jazdy. Brak zajęć szkolnych powoduje, że uczący się, mogą bez przeszkód odbywać zajęcia w dogodnym dla nich czasie - przekonuje właściciel „Ale Jazda”. 

Kolejne kursy zazwyczaj rozpoczynają się raz w miesiącu. Wszelkie aktualności można znaleźć na Facebooku www.facebook.com/alejazdaplock/.

Prawo jazdy Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE