Reklama

Prawie utopił się w Wiśle. Uratowali go wędkarze

Opublikowano:
Autor:

Prawie utopił się w Wiśle. Uratowali go wędkarze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewiele brakowało, a młody pies utopiłby się w Wiśle. Uratowali go wędkarze, którzy akurat tamtędy przepływali.

Niewiele brakowało, a młody pies utopiłby się w Wiśle. Uratowali go wędkarze, którzy akurat tamtędy przepływali. 

W minioną niedzielę mały, kudłaty pies niemal utopił się w Wiśle. Jak się tam znalazł? Nie wiadomo. Najważniejsze, że dwóch wędkarzy akurat tamtędy przepływało. Pan Daniel i pan Marcin wybrali się akurat na ryby do Wyszogrodu. 
Płynąc pontonem na środku rzeki, zauważyli psiaka.

- Walczył o życie, topił się...machał łapkami, próbował się ratować, ale miał coraz mniej sił. Starania o pomoc dla psiaka były trudne. Nie można było go sięgnąć z wody, a każda próba zgarnięcia psa wiosłem kończyła się niepowodzeniem – relacjonuje Marcin Prusiński z Grodziska Mazowieckiego.

Psiak bardzo bał się i odpływał od wędkarzy. Akcji ratunkowej nie ułatwiał prąd rzeczny. Ratunek dla psa przyszedł w ostatniej chwili, gdy już grupa ratowników zaczęła tracić nadzieję. Wyłowiony z Wisły psiak był w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym. Na ponton trafił wychłodzony, był w
hipotermii. Próby pomocy przez gminę i schronisko nie dały rezultatu. O zdarzeniu powiadomiono warszawska sekcję „Pogotowie dla Zwierząt”.

- Natychmiast ruszyliśmy na pomoc psu. Trafił do lekarza weterynarii. Od kilku dni walczymy o jego zdrowie, stan psa jest ciężki, ale stabilny – mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt. - Psiak jest bojaźliwy, kuli się przy gwałtowniejszych ruchach. Najchętniej schowałby się przed światem. To drobna kruszynka... – dodaje

Pogotowie dla Zwierząt szuka właścicieli tego psa. Jest to samiec w wieku ok. 2 lat. Nie wiadomo jak znalazł się w rzece. Gdyby właściciele się nie Pogotowie dla Zwierząt szuka dla niego nowego domu.

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 535-253-002 adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl

źródło: Pogotowie dla Zwierząt 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE