Reklama

Reklama

Prawie 4.600 bezrobotnych. Ponad 90 proc. bez prawa do zasiłku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Prawie 4.600 bezrobotnych. Ponad 90 proc. bez prawa do zasiłku - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z najnowszych danych Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych to 4.598. W ciągu 30 dni z kartoteki ubyło dziewięć osób, ale jest ich aż o 438 więcej niż przed rokiem.

Reklama

Oficjalne dane obrazują stan na koniec lutego 2021 r. Stopa bezrobocia w kraju wyniosła średnio 6,5 proc., na Mazowszu 5,4 proc, a w Płocku - 7,3 proc.

- Liczba bezrobotnych kobiet wynosi 2.796 osób, czyli o 306 więcej niż przed rokiem i o trzy więcej niż miesiąc wcześniej - informuje MUP.

Mężczyzn bez posady jest  1.802 osób, o 132 mężczyzn więcej niż przed rokiem i o 12 mniej niż miesiąc wcześniej. Jak widać, ponad 60 proc. osób, zarejestrowanych w "pośredniaku" to kobiety.

Jak wygląda struktura bezrobotnych? Bez prawa do zasiłku pozostaje aż 90,3 proc., poprzednio pracowało ok. 90 proc., długotrwale bezrobotnych (pozostających w rejestrze  łącznie przez ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat) jest niespełna 60 proc.

Niepokojące, że aż ok. 470 osób nigdy nie pracowało, na wymagającym rynku osobie bez stażu bardzo trudno znaleźć posadę. 

A co jest w ofercie? Ogółem liczba wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej zgłoszonych w miesiącu wyniosła 211.

Dane za luty niewiele różnią się do styczniowych. Nie wiadomo jednak, jak na sytuację na płockim rynku pracy już w najbliższych miesiącach wpłynie zwiększenie wszelkiego typu obostrzeń i ograniczeń, związanych z koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy