Reklama

Reklama

Prawie 2,5 mln zł na rozbudowę placówki w regionie płockim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SOSW Sierpc

Prawie 2,5 mln zł na rozbudowę placówki w regionie płockim - Zdjęcie główne

Zajęcia w SOSW Sierpc | foto SOSW Sierpc

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To było ważne wydarzenie. W Starostwie Powiatowym w Sierpcu podpisano umowę, dotyczącą rozbudowy budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Reklama

Historia Ośrodka sięga 1968 r., gdy naukę w dwóch klasach tworzących cztery oddziały specjalne rozpoczęło 74 uczniów. Dwie małe sale lekcyjne stanowiły pierwszy materialny kształt placówki.

Obecnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Armii Krajowej 1 to przedszkole specjalne, SP nr 4 im. Marii Konopnickiej oraz branżowa szkoła I stopnia.

Szkoła prowadzi m.in. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez nauczycieli oligofrenopedagogów, zajęcia terapii logopedycznej, indywidualne zajęcia rehabilitacyjne (w domu, w szkole, na pływalni). Jest też świetlica, kółka zainteresowań, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, pracownia informatyczna, gospodarstwa domowego, prac technicznych. Zapewnione jest też całodzienne wyżywienie i całodobowa opiekę w internacie.

Kilka dni temu w starostwie podpisano umowę na rozbudowę budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w zakresie dobudowy sali wielofunkcyjnej o pow. 260 mkw. i dwóch sal lekcyjnych wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością.

- Całkowita wartość zadania wynosi 2 474 035,53 zł. W ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego powiat sierpecki otrzymał od marszałka województwa dotację 1 394 696,46 zł - informuje sierpeckie starostwo.

Rozbudową zajmie się firma Budomex Sierpc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy