Reklama

Prawie 1,5 mln zł za remont dla piłkarek

Opublikowano:
Autor:

Prawie 1,5 mln zł za remont dla piłkarek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tyle będzie kosztowała przebudowa części internatu Siedemdziesiątki na potrzeby internatu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Młode szczypiornistki zaczną się tu kształcić od września.

Tyle będzie kosztowała przebudowa części internatu Siedemdziesiątki na potrzeby internatu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Młode szczypiornistki  zaczną się tu kształcić od września.

Internat, który będzie miała do dyspozycji Szkoła Mistrzostwa Sportowego, zostanie wydzielony z internatu Siedemdziesiatki, tak jak i zajęcia dla młodych piłkarek ręcznych będą się odbywały w pomieszczeniach należących do Zespołu Szkół Technicznych. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym, Związek będzie wynajmował te pomieszczenia, dzięki zainstalowanym oddzielnym licznikom będzie płacił rachunki, opłacał media itp. 

Najpierw trzeba jednak skrzydło internatu przebudować na potrzeby szkoły dla dziewcząt. Ratusz rozstrzygnął przetarg - prace wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Gospin z Gostynina, które zaproponowało najniższą cenę - ponad 1,4 mln zł. Niewykluczone również, że w przyszłości przebudowa obejmie cały internat, nie tylko część dla nowej szkoły.

W przebudowanym segmencie B o powierzchni użytkowej ponad 883 m kw. może zamieszkać 47 osób, zostanie on wyposażony w nowe instalacje: m.in. w wodno-kanalizacyjną, elektryczną czy klimatyzację. Na parterze będzie 10 pokojów dwusoobowych i jeden jednoosobowy z łazienką przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a także pokój dla wychowawców, pralnia, prasowalnia, sala do nauki, jadalnia, magazyny na sprzęt sportowy i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze poza 13 dwuosobowymi pokojami oraz tak jak na dole jadalnią itp. będzie również sala TV oraz dwa pomieszczenia gabinetu odnowy biologicznej.

Prace wewnątrz mają zakończyć się do 16 sierpnia, natomiast termoizolacja ścian i dachu - do końca września.

Hala przy Siedemdziesiątce, fot. UMP

Czytaj też: Reprezentacja Polski z bazą w Płocku?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE