Reklama

Reklama

Prawie 14 mln z budżetu Mazowsza dla Płocka i regionu. Podpisano umowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Prawie 14 mln z budżetu Mazowsza dla Płocka i regionu. Podpisano umowy - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To dofinansowanie na remonty drogowe i inwestycje lokalne. W piątek, 14 stycznia, podpisano umowy z beneficjentami na przekazanie środków z budżetu Mazowsza. Jednym z nich jest miasto Płock, które zbuduje system gospodarowania wodami opadowymi na Radziwiu.

Reklama

Samorząd województwa w dalszym ciagu wspiera inicjatywy lokalne. Jak podkreślał marszałek Mazowsza, każda jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. 

– Za dziś podpisanymi umowami idą konkretne pieniądze – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Instrument wsparcia stworzyliśmy po to, by samorządy mogły realizować inwestycje, na które brakuje środków w ich budżetach, a są potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców - podkreślał.

 Podczas konferencji prodkreślano, że wspieranie lokalnych samorządów jest ważne dla całego województwa. Tylko w ten sposób możliwy jest dalszy rozwój regionu. 

– Mamy świadomość, że bez środków z naszego budżetu część tych inwestycji nie zostałaby zrealizowana – zapewniał Mirosław Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego. -  Samorządy lokalne zgłaszają się do nas z różnymi potrzebami. Większość z nich dotyczy modernizacji dróg, ale są też takie dotyczące modernizacji szkół, doposażenia szpitali czy gospodarki wodno-ściekowej.

Środki trafią na różne inwestycje dla gmin z powiatów płockiego, płońskiego i żuromińskiego. Remont przejdzie chociażby odcinek o długości 3,3 km od Poniatowa do Chromakowa. Środki trafią też do szpitala w Żurominie, które przeznaczone zostaną na nowy sprzęt. Dzięki wsparciu samorządu województwa powstanie też nowa stołówka szkolna w Nowym Miszewie. Koszt tej ostatniej inwestycji to 3,4 mln zł, z czego ponad 2 mln zł wyniesie wsparcie samorządu województwa.

To co ważne z perspektywy Płocka, to budowa systemu gospodarowania wodami odpadowymi. Chodzi o budowę zbiornika retencyjnego oraz dróg z całą infrastrukturą na osiedlu Radziwie. 

- Ta inwestycja ma dwa znaczenia: ochronę środowiska oraz poprawę jakości życia mieszkańców – podkreślał Artur Zieliński, wiceprezydent Płocka. - Dzięki środkom będziemy w stanie zabezpieczyć lewobrzeżną część Płocka, która wielokrotnie musi mierzyć się ze skutkami ulew czy zmianami klimatycznymi.

Inwestycja obejmie roboty rozbiórkowe, przebudowę odcinka wodociągu oraz budowę nowej, brakującej sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Wykonana zostanie również nowa nawierzchnia jezdni. Powstaną chodniki i zjazdy indywidualne. W ramach projektu pojawią się również miejsca parkingowe i przebudowane zostanie oświetlenie uliczne. Samorząd Mazowsza na realizację inwestycji przeznaczy 4 mln zł.

W sumie, w sali Teatru Dramatycznego w Płocku, podpisano umowy na dofinansowania o łącznej kwocie 13,8 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy