Reklama

Prawdziwą furorę robił policyjny motocykl [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Prawdziwą furorę robił policyjny motocykl [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy dzieci dostały się w ręce policji, ich radość wręcz nie miała końca. A wszystko działo się w płockim ZOO 1 i 2 czerwca. Powody do zadowolenia mieli również podopieczni Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom. Między innymi dzięki Portalowi Płock.

Kiedy dzieci dostały się w ręce policji, ich radość wręcz nie miała końca. A wszystko działo się w płockim ZOO 1 i 2 czerwca. Powody do zadowolenia mieli również podopieczni Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom. Między innymi dzięki Portalowi Płock.

Miejski ogród zoologiczny 1 i 2 czerwca dla najmłodszych zwiedzających otworzył swe podwoje bezpłatnie. Dzieci do woli korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji – dmuchanych zjeżdżalni, baniek i wielu innych ciekawych zabaw. Wielkim powodzeniem cieszyło się również stanowisko przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Płocku.

Policjanci zaprezentowali sprzęt używany podczas codziennej służby. Przygotowali również gry i zabawy edukacyjne związane z bezpieczeństwem. Mnóstwo widzów zgromadziło się przy placu, na którym odbywał się pokaz tresury psów policyjnych.

Dzieci chętnie przymierzały się do policyjnego motocykla oraz radiowozu używanego na miejscu wypadków drogowych. Z zaciekawieniem przyglądały się również reflektorowi używanemu podczas nocnych poszukiwań (przestępców lub osób zaginionych). Nie brakowało chętnych do przymierzenia stroju używanego przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych.

Dla starszych dzieci przygotowany został symulator jazdy na motorowerze, dla najmłodszych – wielka gra planszowa, w której dzieci same były pionami poruszającymi się po planszy. Dla amatorów rozrywek umysłowych przygotowane zostały krzyżówki o tematyce bezpieczeństwa, a dla miłośników sztuk plastycznych – obrazki do kolorowania lub czyste kartki, na których dzieci same mogły malować to, co chciały.


W rolę przewodniczki po atrakcjach przygotowanych przez KMP Płock wcieliła się Płopolinka – sympatyczna maskotka policjantów. Każde dziecko, które 1 lub 2 czerwca pojawiło się na policyjnym stanowisku w ZOO, otrzymało słodycze i upominki ufundowane przez wydział zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Płocka.

Powody do zadowolenia w dzień dziecka mieli również podopieczni Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom. Zaczęło się od konkursu plastycznego, podczas którego dzieci przedstawiły swoje największe marzenia za pomocą farb witrażowych. Tematyka była bardzo różnorodna – od króliczka przez nowe zabawki aż po krainę baśni. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i rozdanie nagród zaplanowane są na najbliższą sobotę.

Kolejnym punktem dnia dziecka podopiecznych Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom było wyjście do kina Helios na przedpremierowy pokaz filmu „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”. Bilety zostały ufundowane przez Portal Płock, który jest medialnym patronem Fundacji. Dzieci wybrały się do kina z opiekunami – Haliną Rączkowską i Ewą Grudzińską oraz wolontariuszkami Eweliną Chmielewską i Katarzyną Koniecko. Oczekiwanie na rozpoczęcie seansu umiliła wizyta w lodziarni. Po powrocie z kina na dzieci czekała słodka niespodzianka – poczęstunek i napoje.

Fot. KMP i Fundacja Portal FM - Pomagamy Dzieciom

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE