Reklama

Praktyki i praca w Orlenie, aby zachęcić płocczan do zostania w mieście

Opublikowano:
Autor:

Praktyki i praca w Orlenie, aby zachęcić płocczan do zostania w mieście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj informowaliśmy o propozycjach dotyczących opieki zdrowotnej dla mieszkańców z udziałem środków z Orlenu. Jest jeszcze jedna, tyle że dotycząca młodszych płocczan. - Mamy tę świadomość obserwując, to co się dzieje wokół nas, że młodzi ludzie po zakończeniu edukacji najczęściej wyjeżdżają do dużych miast i tam szukają zatrudnienia, zakładają rodziny. Dlatego tak ważne jest złożenie konkretnej propozycji dla płocczan, aby zachęcić do pozostania w naszym mieście - poinformowała Wioletta Kulpa.

Wczoraj informowaliśmy o propozycjach dotyczących opieki zdrowotnej dla mieszkańców z udziałem środków z Orlenu. Jest jeszcze jedna, tyle że dotycząca młodszych płocczan. - Mamy tę świadomość obserwując, to co się dzieje wokół nas, że młodzi ludzie po zakończeniu edukacji najczęściej wyjeżdżają do dużych miast i tam szukają zatrudnienia, zakładają rodziny. Dlatego tak ważne jest złożenie konkretnej propozycji dla płocczan, aby zachęcić do pozostania w naszym mieście - poinformowała Wioletta Kulpa.

- Doszło do wspólnego porozumienia pomiędzy całą Grupą Kapitałową PKN ORLEN, a Mazowieckim Kuratorem Oświaty w zakresie otwarcia firmy na praktyki dla uczniów szkół zawodowych i liceów profilowanych. Młodzi uczniowie będą mieli okazję zdobywać tajniki wiedzy praktycznej bezpośrednio na terenie zakładów. Padła równie ważna propozycja ze strony PKN ORLEN o zatrudnieniu najlepszych absolwentów w poszczególnych spółkach - ostatnio powiadomiła Wioletta Kulpa na Facebooku.

[ZT]20360[/ZT]

PiS jeszcze przed kampanią wyborczą akcentował potrzebę propozycji dla młodych ludzi, aby pozostali w Płocku, a nie wyjeżdżali do większych miast w poszukiwaniu ciekawszych i bardziej intratnych możliwości. Kulpa, która jest zarazem kandydatką w najbliższych wyborach samorządowych do rady miasta, na prezydenta Płocka, jak i szefową działu sponsoringu w Orlenie, dodaje: - To bardzo duży krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności kierunków zawodowych wśród młodych osób. Mamy tę świadomość obserwując to, co dzieje się wokół nas, że młodzi ludzie po pierwsze po zakończeniu edukacji najczęściej wyjeżdżają do dużych miast i tam szukają zatrudnienia, zakładają rodziny. Dlatego tak ważne jest złożenie konkretnej propozycji dla płocczan, aby zachęcić do pozostania w naszym mieście. Po drugie, to na co również musimy zwracać uwagę, co wielokrotnie wybrzmiewa podczas różnych rozmów, to fakt, że dotychczas szkolnictwo zawodowe było kreowane, jako coś gorszego, mniej ambitnego. Nic bardziej mylnego, ponieważ pracodawcy często stoją przed barierą braku fachowców na rynku pracy, dla których mają miejsca pracy, jednak nie ma wykształconych pracowników m.in. spawaczy, monterów, czy nawet mechatroników. To wykwalifikowani fachowcy znajdują miejsce pracy praktycznie bez żadnych przeszkód. Ważne jest również w tym wszystkim prowadzenie dialogu pomiędzy przedsiębiorcami, kuratorium i szkołami, a samorządami, aby reagować na potrzeby rynku pracy. Niekoniecznie trzeba kształcić bez ograniczeń specjalistów w zakresie marketingu, nauczycieli, jeśli nie ma zapotrzebowania na rynku. Szkolnictwo powinno być w tym zakresie elastyczne i nakierowane na potrzeby pracodawców, którzy potrafią przekazać swoje potrzeby dotyczące przygotowania przyszłych pracowników.

[ZT]20069[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE