Reklama

Pracownicy Orlenu będą mogli krócej pracować. Dwie godziny dla rodziny

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy Orlenu będą mogli krócej pracować. Dwie godziny dla rodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że pracownicy koncernu będą mogli krócej pracować 15 maja, poinformowało biuro prasowe Orlenu. Prezes Wojciech Jasiński wystosował list okolicznościowy, w którym zachęca osoby zatrudnione w koncernie, aby w tym dniu poświęcili więcej czasu najbliższym, inspirując się hasłem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Rodziny, „Gotowanie na rodzinnym planie”.

O tym, że pracownicy koncernu będą mogli krócej pracować 15 maja, poinformowało biuro prasowe Orlenu. Prezes Wojciech Jasiński wystosował list okolicznościowy, w którym zachęca osoby zatrudnione w koncernie, aby w tym dniu poświęcili więcej czasu najbliższym, inspirując się hasłem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Rodziny, „Gotowanie na rodzinnym planie”.

Inicjatywa, jak podkreślają w biurze prasowym Orlenu, ma związek z wielką wagą rodziny we współczesnym świecie. Nie pierwszy raz Orlen zdecydował się na podobne posunięcie, aby skrócić czas pracy 15 maja. - W celu realizacji, Zarząd spółki PKN ORLEN, która jest partnerem tegorocznej akcji, zobowiązał osoby odpowiedzialne za kierowanie poszczególnymi komórkami organizacyjnymi w Spółce do takiej organizacji pracy, aby większość pracowników mogła w tym dniu skorzystać z czasu wolnego od pracy, a jeżeli nie byłoby to możliwe, wówczas do wskazania innego dogodnego dla pracownika terminu.

Międzynarodowy Dzień Rodziny, jako święto, zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku, natomiast w Polsce zainicjowane w 2012 toku przez Fundację Humanites, która zachęca pracodawców z całego kraju do skracania czasu pracy w dniu 15 maja o symboliczne dwie godziny celem spędzenia ich z rodziną. W tym roku patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Polski, Agata Kornhauser-Duda. Według danych przekazywanych przez Fundację Humanites zaledwie cztery na dziesięć rodzin zasiada wspólnie do stołu każdego dnia, 50 proc. Polaków jada z najbliższymi tylko w weekendy, a 14 proc. „od święta”. Na ogół w gronie rodzinnym spożywamy obiad (57 proc.), rzadziej kolację (29 proc.) lub śniadanie (14 proc.). Z badań wynika, że rodzinny posiłek to dla 78 proc. badanych szansa na rozmowę, zwłaszcza do poruszenia tematów związanych z życiem rodzinnym, 57 proc. z życiem osobistym, a także z aktualnymi wydarzeniami na świecie (28 proc.).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE