Reklama

Prace remontowe. Do końca sierpnia basen zamknięty

Opublikowano:
Autor:

Prace remontowe. Do końca sierpnia basen zamknięty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się prace remontowe na basenie Podolanka. Otwarte pozostaną dwie inne pływalne - Jagiellonka i Kobylanka.

Rozpoczynają się prace remontowe na basenie Podolanka. Otwarte pozostaną dwie inne pływalne - Jagiellonka i Kobylanka.

Prace remontowe na Podolance - zgodnie z planem - mają potrwać do końca sierpnia. Odbędzie się zapowiadana już wcześniej modernizacja niecki basenu rekreacyjnego. Przypomnijmy, że konieczna była naprawa. Przecieki na ścianach bocznych niecki świadczyły o przedostaniu się wód basenowych do wnętrza konstrukcji, co bardzo niekorzystnie wpływało na trwałość. Zaplanowane działania mają zahamować postępującą degradację istniejącej konstrukcji żelbetowej, poprawić funkcjonalność i uatrakcyjnić nieckę rekreacyjną. Niecka żelbetowa zostanie wymieniona na stalową.

To, co ma uatrakcyjnić Podolankę, to montaż nowych urządzeń wodnych. Dojdą takie atrakcje, jak chociażby trzy dysze do masażu placów zamontowane na bocznej ścianie, ławeczka rurowa, armatka wodna dająca silny strumień wody, czy też leżanka powietrzna. Czym jest taka leżanka? Będzie się leżało na ławie pod którą znajduje się woda z bąbelkami. Ciało jest wówczas masowane pęcherzykami powietrza wtłaczanymi na płaszczyźnie leżanki. Kolejną atrakcją ma być gejzer powietrza, czyli mały basen, w którym co pewien czas dochodzi do wypchnięcia wody.

Powstanie również grota sztucznej fali. Jest to wydzielona część niecki w postaci niepełnego kręgu wypełnionego wodą. W jego wnętrzu, dzięki regularnym podskokom osób, wytwarza się falę. Niekiedy krąg otaczany jest korytem sztucznej rzeki. Taka rwąca rzeka powstanie na Podolance - będzie miała długość 26 metrów i szerokość 1,8 metra.

[ZT]22113[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE