Reklama

Praca zdalna – czy jest opłacalna?

Opublikowano:
Autor:

Praca zdalna – czy jest opłacalna? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele osób marzy o pracy w domu, którą będzie można dostosować do swoich potrzeb. Jeśli ktoś jest zainteresowany elastycznym trybem, powinien wziąć pod uwagę oferty dotyczące pracy zdalnej. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością, nie tylko wśród studentów.

Wiele osób marzy o pracy w domu, którą będzie można dostosować do swoich potrzeb. Jeśli ktoś jest zainteresowany elastycznym trybem, powinien wziąć pod uwagę oferty dotyczące pracy zdalnej. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością, nie tylko wśród studentów.

Dla kogo praca zdalna jest dobrym wyborem?

Możliwość pracowania w domowym zaciszu, w dowolnym trybie pracy, jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla studentów. Osoby uczące się w trybie dziennym, zaocznym lub wieczorowym, dysponują ograniczonym czasem, ale chętnie podejmują się wykonywania dodatkowych obowiązków, szczególnie jeśli łączą się one z satysfakcjonującym wynagrodzeniem. Najczęściej będzie to praca za pośrednictwem Internetu, na przykład w charakterze copywritera. Zdalne zatrudnienie jest świetnym rozwiązaniem także dla:

  • młodych mam, które nie chcą rozstawać się z dzieckiem,
  • emerytów poszukujących dodatkowego źródła dochodu,
  • rencistów i osób, które z racji problemów zdrowotnych mają ograniczone możliwości zawodowe,
  • osób preferujących elastyczny tryb pracy.

Oferty dla specjalistów

W Internecie można znaleźć wiele atrakcyjnych propozycji pracy zdalnej, które są dedykowane specjalistom. Mogą z nich skorzystać między innymi programiści, graficy czy projektanci. Specjaliści zatrudnieni w oparciu o umowę o dzieło nie otrzymują stałego wynagrodzenia, ale często zarobki oscylują wokół zbliżonych kwot powyżej 7300 zł netto. Oczywiście wysokość miesięcznego wynagrodzenia jest zależna od ilości zrealizowanych zleceń i ich charakteru. Jednocześnie warto podkreślić, że nie wszyscy cenią sobie swobodę związaną z możliwością pracowania w domowym zaciszu.

Czy praca zdalna może być problemem?

Praca zdalna pozbawia bezpośredniego kontaktu z ludźmi, co dla wielu osób jest jednym z głównych minusów. Nie będzie to także odpowiednia propozycja dla ludzi przyzwyczajonych do ośmiogodzinnego trybu pracy. Pomimo jednak wspomnianych wad, dla wielu to najkorzystniejsze rozwiązanie– również pod względem finansowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE