Reklama

Praca na Roguckiego wre. Kiedy koniec?

Opublikowano:
Autor:

Praca na Roguckiego wre. Kiedy koniec? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To ma być nowoczesne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne. Mowa o pasażu Roguckiego na osiedlu Łukasiewicza. Trwa jego modernizacja. Póki co zrealizowano prace w 70 procentach.

To ma być nowoczesne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne. Mowa o pasażu Roguckiego na osiedlu Łukasiewicza. Trwa jego modernizacja. Póki co zrealizowano prace w 70 procentach.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu, którego celem  jest zwiększenie powierzchni terenów zielonych oraz poprawa jakości powietrza miejskiego. Co będzie zrobione? Przedsięwzięcie przewiduje nasadzenia drzew, krzewów, roślinności okrywowej, bylin, które mają utworzyć łąki kwietne i trawniki. Zamontowane będą również elementy małej architektury m.in.: kaskada wodna, ławki, kosze na śmieci, karmniki, poidła, budki dla ptaków, stojaki na rowery. Teren zostanie oświetlony.   

Póki co zagospodarowano Plac Dąbrowskiego przy Wieży Ciśnień. 

- Cała inwestycja na pasażu Roguckiego jest zrealizowana na poziomie około 70 procent - informuje o stanie prac Małgorzata Palusińska z Zespołu Współpracy z Mediami UMP. - Prawie w całości wykonano infrastrukturę i sieci podziemne wszystkich branż, zrealizowano prawie wszystkie podbudowy pod nawierzchnie z kostki betonowej i rozpoczęto układanie samej kostki. Trwa montaż latarni parkowych i opraw oświetleniowych. Rozpoczęto budowę szaletu – gotowe są już fundamenty, trwa betonowanie ścian. Roboty związane z nasadzeniami wykonano również w ponad 70 procentach - zapewnia.

Prace wykonuje konsorcjum firm, których  liderem jest spółka Zielony Ogród ze Słupna. Szacunkowa wartość całego przedsięwzięcia "Rozwój terenów zieleni w Płocku" wynosi około 13,1 mln zł. 85 proc. finansuje Unia Europejska. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2018 roku.

[ZT]17395[/ZT]                                                                                                          

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE