Reklama

Praca dla dekarzy - wyjedź za granicę i zarabiaj więcej!

Opublikowano:
Autor:

Praca dla dekarzy - wyjedź za granicę i zarabiaj więcej! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z najczęściej wybieranych przez dekarzy kierunków emigracji zarobkowej jest Norwegia. Płace są tu o wiele wyższe, niż w Polsce. Co ważne, w Norwegii nie ma mowy o wynagrodzeniu uznaniowym. W każdej branży także budowlanej, płace są regulowane specjalnymi umowami zawieranymi między przedstawicielami związków zawodowych, a przedstawicielami pracodawców. Każdy polski dekarz może więc, jeszcze zanim podejmie decyzję o wyjeździe, oszacować minimalny wymiar swoich miesięcznych zarobków.

Jednym z najczęściej wybieranych przez dekarzy kierunków emigracji zarobkowej jest Norwegia. Płace są tu o wiele wyższe, niż w Polsce. Co ważne, w Norwegii nie ma mowy o wynagrodzeniu uznaniowym. W każdej branży także budowlanej, płace są regulowane specjalnymi umowami zawieranymi między przedstawicielami związków zawodowych, a przedstawicielami pracodawców. Każdy polski dekarz może więc, jeszcze zanim podejmie decyzję o wyjeździe, oszacować minimalny wymiar swoich miesięcznych zarobków.

Oczywiście comiesięczne pobory uzależnione są m. in. od doświadczenia, umiejętności, zakresu obowiązków czy znajomości języka. Aby już na początku swojej działalności zawodowej w Norwegii uzyskać satysfakcjonujące zarobki należy dobrze udokumentować swoje wykształcenie oraz doświadczenie. Skompletowanie i przetłumaczenie stosownych dokumentów pozwala uzyskać status pracownika wykwalifikowanego, a co za tym idzie wysokie zarobki.

W roku 2019 w sektorze budowlanym miały miejsce podwyżki. Przyjrzyjmy się jak wzrosły zarobki. Poniższa tabela przedstawia minimalne stawki za godzinę pracy:

Przed 1.04.2019

 • pracownicy wykwalifikowani: 203,80 NOK
 • pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia w branży: 183,10 NOK
 • pracownicy niewykwalifikowani z minimum rocznym doświadczeniem w branży: 191,00 NOK
 • pracownicy poniżej 18 roku życia: 122,90 NOK

Od 1.04.2019

 • pracownicy wykwalifikowani: 209,70 NOK
 • pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia w branży: 188,40 NOK
 • pracownicy niewykwalifikowani z minimum rocznym doświadczeniem w branży: 196,50 NOK
 • pracownicy poniżej 18 roku życia: 126,50 NOK

Dla pracowników sektora budowlanego, w tym dla dekarzy, oznacza to możliwość zarobienia co miesiąc nawet 10 tys. PLN na rękę. W porównaniu do średnich zarobków w kraju (4.400 PLN) jest to kwota ponad dwukrotnie wyższa. Obok stałej stawki godzinowej pracownikowi przysługują rozmaite dodatki: za nadgodziny w dni powszednie, za nadgodziny w niedziele i święta, za pracę wymagającą nocowania poza domem.

Zawód dekarza jest więc w Norwegii (https://jobbassistanse.com/oferty-pracy-w-norwegii/dekarz/)zawodem bardzo dochodowym i warto dołożyć starań, żeby znaleźć rzetelnego i uczciwego pracodawcę.

To prawda, że w Norwegii praca czeka na polskich dekarzy, jednak samodzielne jej znalezienie może być trudne. Warto więc udać się do biura pośrednictwa pracy i podjąć współpracę z pośrednikiem, który zna norweski rynek od podszewki. W biurze pośrednictwa ogłoszenia zostaną dobrane specjalnie pod kątem naszego CV. Pracodawca otrzyma więc informacje o pracowniku spełniającym jego wymagania, pracownik zaś nie będzie zmuszony do samodzielnego przedzierania się przez znaczną liczbę ogłoszeń, które musiałby pominąć.

Do obowiązków dekarza należy m.in.:

 • ustalanie na podstawie rysunków rodzaju i zakresu robót dekarskich, potrzebnych materiałów oraz narzędzi, sprzętu i maszyn
 • ocenianie jakości materiałów stosowanych do robót dekarsko-blacharskich
 • pokrywanie nowych dachów różnymi materiałami dekarskimi (dachówki ceramiczne lub cementowe, blachodachówki, papa, gont bitumiczny, strzecha słomiana)
 • naprawianie i konserwacja już istniejących dachów.

W warunkach norweskich szczególnie ważna jest umiejętność pokrywania oraz konserwacji dachów płaskich.

Wyjazd do Norwegii wiąże się, jak każda emigracja zarobkowa, z koniecznością odnalezienia się w nowych warunkach. Współpraca z biurem pośrednictwa pracy łagodzi wejście na nowy rynek pracy. Doświadczony pośrednik nie tylko wyselekcjonuje adekwatne do naszych możliwości ogłoszenia, ale także poinformuje o tym w jakim sposób zgromadzić dokumentację potwierdzającą nasze umiejętności i doświadczenie. Wskaże wszystkie pułapki czyhające na obcokrajowca podczas załatwiania spraw w norweskich urzędach. W przypadku, gdy pracownik nie zna języka, pośrednik będzie służył pomocą.

Jobbassistanse to firma pośrednicząca między Polakami a Norwegami. Ci pierwsi szukają pracy, ci drudzy wykwalifikowanych pracowników. Założyciel https://jobbassistanse.com/ przeszedł w Norwegii całą ścieżkę awansu zawodowego: od dekarza, przez brygadzistę, team leadera, po driftsleadera. Obecnie wykorzystuje swoją znajomość norweskiego rynku pracy rozwijając firmę pośrednictwa, gwarantującą jasne zasady współpracy i pełną transparentność wszystkich procesów związanych z zatrudnieniem Polaków w Norwegii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE