Reklama

Pożegnali stary dworzec [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pożegnali stary dworzec [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na listopad zaplanowane zostało oddanie do użytku nowego dworca PKP/PKS. Tymczasem odbyło się pożegnanie starego dworca.

Na listopad zaplanowane zostało oddanie do użytku nowego dworca PKP/PKS. Tymczasem odbyło się pożegnanie starego dworca.

Na pomysł zorganizowania happeningu wpadła Rada Osiedla Dworcowa w Płocku, która zyskała wsparcie Stowarzyszeni Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku i Towarzystwa Przyjaciół Płocka z sekcjami Strefa 126pl oraz sekcją fotograficzną.

Stary dworzec kolejowy w Płocku został oddany do użytku w 1965 roku. Po pięćdziesięciu latach użytkowania nadszedł jednak czas na pożegnanie się z nim. Za kilka miesięcy w tym samym miejscu pojawi się zupełnie inna konstrukcja. Za modernizację dworca odpowiedzialna jest miejska spółka Rynex, która dostała dziesięciomilionową pożyczkę z unijnego projektu Jessica.

W trakcie pożegnalnego happeningu na dworcu można było kupić wiele kolekcjonerskich przedmiotów, skoczyć na bungie, posłuchać kapeli podwórkowej, obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii dworca, skorzystać z „suchego basenu”.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

Zobacz też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE