Reklama

Pożary na polach, poboczach i w lasach w okolicy Płocka

Opublikowano:
Autor:

Pożary na polach, poboczach i w lasach w okolicy Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W regionie Płocka strażacy mają ostatnio mnóstwo pracy, wyjeżdżają nawet kilka razy dziennie do różnych zdarzeń. Na dodatek w ciągu najbliższych dni zapowiadane są upały, co zwiększa zagrożenie.

W regionie Płocka strażacy mają ostatnio mnóstwo pracy, wyjeżdżają nawet kilka razy dziennie do różnych zdarzeń. Na dodatek w ciągu najbliższych dni zapowiadane są upały, co zwiększa zagrożenie.

Kilka przykładów z powiatu płockiego: druhowie z OSP Nowy Duninów kilka dni temu interweniowali aż trzykrotnie w ciągu doby. Jedna z akcji dotyczyła gaszenia poszycia leśnego w Jeżewie w gminie Nowy Duninów. Na miejscu pracowali także strażacy z Płocka oraz służba leśna.

Z kolei OSP Bielsk, Goślice i Zągoty interweniowały nocą przy pożarze zboża w Kleniewie (gm. Bielsk). Tego samego dnia druhowie z Bielska i Goślic gasili płonące pobocze drogi w Józinku. 

Poważny pożar miał miejsce dziś, w piątek. Wczesnym popołudniem druhowie z OSP Staroźreby zostali wezwani do pożaru słomy na polu, na obszarze pół hektara w Nowych Staroźrebach (na zdjęciu). W akcji brali udział także strażacy z Płocka i OSP Nowe Łubki.

Ledwo druhowie ze Staroźreb wrócili do domu i regenerowali siły, a już musieli walczyć z żywiołem w pobliskim Sarzynie, gdzie zapaliło się rżysko. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE