Reklama

Pożar pod Płockiem. Płonął budynek gospodarczy ze zwierzętami

Opublikowano:
Autor:

Pożar pod Płockiem. Płonął budynek gospodarczy ze zwierzętami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Nowe Karwosieki, (gm. Brudzeń Duży) doszło do pożaru. Płonął wielofunkcyjny budynek gospodarczy, w którym znajdowała się stodoła, obora oraz kurnik. Ogień strawił go całkowicie.

W miejscowości Nowe Karwosieki, (gm. Brudzeń Duży) doszło do pożaru. Płonął wielofunkcyjny budynek gospodarczy, w którym znajdowała się stodoła, obora oraz kurnik. Ogień strawił go całkowicie.

Zdarzenie miało miejsce 15 listopada, około godziny 17. Jak podają strażacy ochotnicy z Sikorza, po dojechaniu na miejsce zastali bardzo rozwinięty pożar. Płonęła obora wypełniona słomą. Co gorsza, w budynku znajdowały się zwierzęta.  

-  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji bydła z budynku oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek - opisuje OSP Sikórz. -  Ogień strawił całą konstrukcję obiektu, pozostawiając jedynie zniszczone mury - relacjonują strażacy.

Straty dla gospodarstwa są ogromne. Budynek doszczętnie spłonął.

- Płomienie sięgały wiele metrów ponad dach - relacjonuje OSP Sikórz. - Gdy pożar został opanowany strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do przerzucania palącej się słomy i dokładnego przelewania wodą tlącej się słomy poza budynkiem - opisują ochotnicy z Sikorza.

Akcja trwała ponad 3 godziny. Brały w niej udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Płocka, dwa wozy OSP Siecień, jeden OSP Sikórz, OSP Stara Biała oraz OSP Bądkowo Kościelne. Na miejscu była także policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE