Reklama

Pożar lasu pod Płockiem. To już plaga

Opublikowano:
Autor:

Pożar lasu pod Płockiem. To już plaga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na łamach naszego portalu już kilkakrotnie pisaliśmy o pożarach lasu. Niestety, wakacje dopiero przed nami, a spłonął kolejny hektar lasu.

Na łamach naszego portalu już kilkakrotnie pisaliśmy o pożarach lasu. Niestety, wakacje dopiero przed nami, a spłonął kolejny hektar lasu.

Do zdarzenia doszło już kolejny raz w tej samej miejscowości w gminie Słubice. Łącznie cztery jednostki straży pożarnej w godzinach wieczornych brały udział w akcji gaszenia pożaru w miejscowości Grzybów. Ze wstępnych informacji wynikało, iż ogniem objęty mógł zostać obszar blisko jednego hektara.

[ZT]19032[/ZT]

- Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar poszycia leśnego na obszarze zbliżonym do hektara - wyjaśniają druhowie z OSP Słubice. - Rozwinięta została linia główna z rozdzielaczem oraz dwie linie gaśnicze po kilka odcinków każda. Pożar został opanowany, ale ratowników czekała żmudna praca związana z dokładnym przelaniem terenu.

W trakcie działań okazało się, że niezbędna jest pomoc kolejnych jednostek, z OSP w Gąbinie i z Płocka. Tak pokaźna ilość sił i środków, tłumaczą, była związana z dużym zagrożeniem pożarowym w lesie, gdzie niewielki pożar może rozwinąć się w trudny do opanowania kataklizm.

[ZT]18994[/ZT]

Jak już niejednokrotnie w takich sytuacjach strażacy apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Ogień, szczególnie na terenach leśnych, przy dużym zagrożeniu pożarowym stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla ludzkiego życia, zdrowia i mienia, a także wyrządza nieodwracalne szkody w ekosystemie. Niestety, tak jak już pisaliśmy wielokrotnie, i o czym informowały służby, wielokrotnie dochodzi do pożarów na skutek celowego działania, np. w Lipiankach. Zachowajmy więc czujność i reagujmy.

[ZT]19064[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE