Reklama

Powstanie nowy wiadukt. Stary obiekt zostanie rozebrany

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowy wiadukt. Stary obiekt zostanie rozebrany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecny wiadukt w pobliżu wejścia do płockiego zoo zostanie w tym roku rozebrany. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg zarówno na rozbiórkę, jak i na budowę nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 33 w ciągu ul. Kilińskiego w Płocku w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II.

Obecny wiadukt w pobliżu wejścia do płockiego zoo zostanie w tym roku rozebrany. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg zarówno na rozbiórkę, jak i na budowę nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 33 w ciągu ul. Kilińskiego w Płocku w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II.

O konieczności rozbiórki i budowie nowego wiaduktu mówiło się od dawna, ale jak na razie z tych słów nie wynikały jakiekolwiek prace budowlane, brakowało przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg. Pojawiło się jedynie postępowanie na budowę parkingu przy zoo. Teraz mamy wreszcie przetarg również na wiadukt. Dopiero wraz z wybudowaniem nowego obiektu (obok już istniejącego) ten stary, będący w fatalnym stanie, zostanie rozebrany.

Na wykonanie nowego wiaduktu wraz z sieciami, dojazdami, układem drogowym - jezdnią, chodnikiem, ścieżką rowerową, ogrodzeniem, umocnieniem skarp, elementami bezpieczeństwa, oświetleniem, likwidacją przejazdu kolejowego i docelową organizacją ruchu wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wybranemu wykonawcy będzie przysługiwało 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Z kolei 6 miesięcy od podpisania umowy przysługuje na rozbiórkę starego obiektu wraz z odtworzeniem i umocnieniem skarp i nawiązaniem do nowego układu drogowego oraz wykonaniem pozostałych robót nie limitujących uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowego wiaduktu:

Oferty można przysyłać do 5 marca 2020 r. Przy wyborze ofert pod uwagę będzie brana zaproponowana cena (60 proc.) i gwarancja jakości, przy czym najkrótszy możliwy okres to 60 miesięcy, najdłuższy: 72 miesiące (40 proc.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE