Reklama

Powstanie nowa hala produkcyjna. Firma zapowiada wzrost zatrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowa hala produkcyjna. Firma zapowiada wzrost zatrudnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma, która należy do koncernu Fiata, złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę swojego zakładu przy ul. Otolińskiej.

Firma, która należy do koncernu Fiata, złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę swojego zakładu przy ul. Otolińskiej.

Wniosek o pozwolenie na rozbudowę złożyła firma CNH Industrial Polska. Przypomnijmy, że przed dwoma laty spółka kupiła od Urzędu Miasta ponad 19 hektarów terenu wydzielonego z lotniska użytkowanego przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej z przeznaczeniem na inwestycje. Na wypełnienie złożonych wobec miasta zobowiązań przysługiwały jej łącznie cztery lata (gdyby ich nie spełniła, wówczas miasto miałoby prawo te grunty odkupić). Zgodnie z wydaną dla tego terenu decyzją o warunkach zabudowy, na 19 ha można postawić halę produkcyjno-magazynowo-montażową i prowadzić wyłącznie działalność przemysłową. Już wówczas CNH deklarowano wzrost zatrudnienia do 350 osób przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji rynkowej. Przedsiębiorstwo zapłaciło za grunty 8,101 mln zł netto (9 mln 964 tys. brutto). 

Na razie CNH zamierza wykorzystać część terenu. W poniedziałek o planach rozbudowy prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Jacek Terebus rozmawiali z dyrektorem zakładu w Płocku Giacomo Stella, odpowiadającym za ten projekt Wojciechem Michalskim oraz prokurentem spółki i szefem kadrowym Pawłem Tomaszewskim.

- Na razie wiemy, że w Płocku powstanie linia produkująca nowy model kombajnu w różnych konfiguracjach – mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego w płockim Ratuszu.. - CNH chce rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku i zakończyć za rok. Deklaruje wzrost zatrudnienia.

[ZT]10114[/ZT]

Fot. Tereny inwestycyjne sprzedane przez miasto firmie CNH Industrial Polska, UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE