Reklama

Powstanie nowa droga z Podolszyc do Górnej

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowa droga z Podolszyc do Górnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na projekt drogi równoległej do Wyszogrodzkiej, która połączy rondo na Podolszycach Południe z Leroy Merlin i Decathlonem, oraz z ulicą Górną na osiedlu Wyszogrodzka. W ten sposób powstanie wyczekiwana od lat alternatywa dla Wyszogrodzkiej.

Ratusz ogłosił przetarg na projekt drogi równoległej do Wyszogrodzkiej, która połączy rondo na Podolszycach Południe z Leroy Merlin i Decathlonem, oraz z ulicą Górną na osiedlu Wyszogrodzka. W ten sposób powstanie wyczekiwana od lat alternatywa dla Wyszogrodzkiej.

O powstaniu tego połączenia mówi się od wielu, wielu lat, ale sprawa jego budowy nabrała rumieńców, gdy spółka Graniczna razem z budową nowego centrum przy drodze na nowy most, zaczęła przebudowywać  infrastrukturę drogową w okolicy.  W ramach inwestycji powstały m. in. rondo i wiadukt nad trasą obok drogi na nowy most umożliwiające wjazd i powrót klientom Decathlonu i Leroy Merlin.

Teraz miasto ogłosiło przetarg na projekt budowy kolejnej drogi, równoległej do Wyszogrodzkiej (wybudowanie takiej alternatywnej trasy ponoć chodziło po głowie płocczanom już od kilkudziesięciu lat).

Projekt obejmie budowę łącznika, który  przebiegałby od ronda Czwartaków i Jana Pawła II i Swojskiej do Centrum Graniczna i potem Graniczną do Wyszogrodzkiej oraz ul. Wodnej  (od skrzyżowania z Graniczną do skrzyżowania z ul. Górną).  Przy moście, po wschodniej stronie,  powstałoby bliźniacze rondo do tego, które jest teraz na wiadukcie od strony Decathlonu. W ten sposób połączono by Podolszyce z Wyszogrodzką.


Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, zakłada także budowę chodników, ścieżki rowerowej, infrastruktury technicznej, m.in. kanalizacji deszczowej,  zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia itd.  Cała inwestycja pochłonie kilkanaście milionów złotych.

Miasto chce, by projekt był gotowy do 5 grudnia tego roku. Bo - wyjaśnia Cezary Guzanek, szef ratuszowego Wydziału Inwestycji i Remontów, już w przyszłorocznym budżecie można by zarezerwować kwotę na rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji i budowa ruszyłaby w 2015 r.  - Do rozważenia pozostaje kwestia tego, z której strony lepiej by było zacząć: czy od strony Swojskiej do Centrum Graniczna, czy też wykonać najpierw odcinek Górna-Graniczna-Wodna i trochę odkorkować Wyszogrodzką.

Inwestycja ma przebiegać w następujących pięciu etapach:

- Etap I – odcinek od skrzyżowania z ulicami: Czwartaków i Swojską do ronda po stronie wschodniej trasy ks. Jerzego Popiełuszki;
- Etap II – rondo po stronie wschodniej trasy ks. Jerzego Popiełuszki;
- Etap III – odcinek od istniejącego ronda przy Centrum Handlowo-Usługowym „Graniczna-Centrum” (po stronie zachodniej trasy ks. Jerzego Popiełuszki) do skrzyżowania z ulicą Graniczną (dz. o nr ewid. 423);
- Etap IV – ulica Graniczna (od dz. o nr ewid. 423 do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką);
- Etap V – ul. Wodna (od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Górną.

Na zdjęciach: rondo Czwartaków, wiadukt i rondo przy nowym moście, fot. Portal Płock i UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE