Reklama

Powstał ponad dwunastometrowy mural. Zapraszają na jego odsłonięcie

Opublikowano:
Autor:

Powstał ponad dwunastometrowy mural. Zapraszają na jego odsłonięcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczyście odsłoniętym Muralem Pamięci zamierzają uczcić 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem.

Uroczyście odsłoniętym Muralem Pamięci zamierzają uczcić 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem.

W niedzielę, 16 września warto pojawić się w Dobrzykowie. Głównym punktem uroczystości będzie odsłonięcie muralu upamiętniającego Bohaterskich Żołnierzy Września 1939 roku - Obrońców Dobrzykowa.

- Jest to ponad 12 metrowa, ręcznie pomalowana ściana, wykonana starannie dzięki wielogodzinnemu zaangażowaniu artystów - zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Pro Patria - Lokalni Patrioci. Jak dowiedzieliśmy się od Łukasza Strzeleckiego z tego stowarzyszenia, to autorski pomysł, który przy pomocy osób zajmujących się graffiti udało się przenieść na wcześniej otynkowaną ścianę. Samo malowanie potrwało trzy dni.

Przybyli goście zobaczą znajdujący się na terenie parafii mural w pełnej okazałości tuż po Mszy św. w intencji Obrońców Dobrzykowa, która rozpocznie się w lokalnym kościele o godz. 12.00. Następnie ok. godz. 13.00, po przemówieniach okolicznościowych, nastąpi przejście zgromadzonych na Cmentarz Parafialny w asyście pocztów sztandarowych i grupy rekonstrukcyjnej, złożenie kwiatów i zniczy przy Zbiorowej Mogile Żołnierzy Września 1939r.

Swoją obecność podczas uroczystości potwierdzili parlamentarzyści, urzędnicy szczebla wojewódzkiego, przedstawiciele sponsora głównego uroczystości (jest nim PKN Orlen), a także władze lokalne, samorządowcy, poczty sztandarowe organizacji i stowarzyszeń. Zaprasza Stowarzyszenie Pro Patria - Lokalni Patrioci wraz z proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa.
 

Materiał organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE