Reklama

Powstaje nowe duże centrum usług. Ile osób znajdzie tam pracę?

Opublikowano:
Autor:

Powstaje nowe duże centrum usług. Ile osób znajdzie tam pracę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polska firma technologiczno-informatyczna Qumak otworzyła w Płocku centrum zajmujące się usługami w branży IT. W ciągu najbliższych kilku miesięcy pracę ma tam znaleźć nawet 200 specjalistów z regionu.

Polska firma technologiczno-informatyczna Qumak otworzyła w Płocku centrum zajmujące się usługami w branży IT. W ciągu najbliższych kilku miesięcy pracę ma tam znaleźć nawet 200 specjalistów z regionu. 

Jak poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Ratuszu, w budynku przy ul. Padlewskiego 4 działalność rozpoczyna nowe Centrum Usług Service Desk istniejącej od 30 lat firmy firmy Quamak. Płockie centrum zajmie się świadczeniem usług IT dla klientów firmy - zarówno korporacji, jak i małych i średnich firm. W tej chwili trwa adaptacja pomieszczeń, pierwsze osoby powinny zacząć pracę w połowie września.

W ciągu najbliższych miesięcy Qumak planuje zatrudnić 200 osób z różnymi kompetencjami, współpracując z Miejskim Urzędem Pracy.

– Dziś liczba osób bezrobotnych jest najmniejsza w historii MUP-u, a może być jeszcze niższa – chwalił prezydent Andrzej Nowakowski.

Dyrektor MUP Jarosław Kozłowski dodał, że w ostatnim czasie liczba bezrobotnych zarejestrowanych w MUP-ie zmniejsza się miesięcznie o ok. 150-170- osób. 

Jakich pracowników będzie poszukiwało nowe centrum usług?

Jak zapowiada firma, podstawowe wymagania to komunikatywność i sprawność w posługiwaniu się komputerem, na bardziej specjalistyczne stanowiska trzeba będzie się wykazać szerszymi umiejętnościami, m.in. znajomości systemów operacyjnych i środowisk sieciowych, zagadnień związanych ze sprzętem informatycznym, wiedza z zakresu aplikacji biznesowych typu CRM i ERP oraz urządzeń mobilnych i sposobu ich użytkowania.

Firma zapowiada, że poszukiwani będą również inżynierowie z umiejętnościami programowania i wiedzą związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem informatycznym.

Przedstawiciele spółki chwalili współpracę z miastem, m.in. sprawne załatwienie kwestii formalnych.

- Chcemy rozwijać naszą działalność w zakresie outosurcingu IT - zapowiada Jacek Suchenek, wiceprezes spółki Qumak. - Jesteśmy w trakcie pozyskiwania nowych kontraktów w tym obszarze, co mam nadzieję, przyczyni się również do rozwoju otwartego właśnie centrum usług w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE