Reklama

Powstają murale przy Orlen Arenie[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Powstają murale przy Orlen Arenie[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Orlen Arenie powstają właśnie murale Pawła Ryżki. Na pierwszy ogień poszedł ten poświęcony Aleksandrowi Maciesze.

Przy Orlen Arenie powstają właśnie murale Pawła Ryżki. Na pierwszy ogień poszedł ten poświęcony Aleksandrowi Maciesze.

Przypomnijmy: Murale o tematyce patriotycznej to zwycięski projektu III edycji budżetu obywatelskiego sprzed dwóch lat. Jego realizacja napotykały problemy, wreszcie się udało, choć nie da się ukryć, że prace Pawła Ryżki poświęcone trojgu bohaterom obrony Płocka 1920 r. nie przypadły do gustu pomysłodawcom i wielu głosującym na projekt.

Ale klamka zapadła - murale Ryżki właśnie powstają na murze parkingu Orlen Areny. Jak mówił nam Radosław Malinowski, p.o. dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, to lokalizacja dla dwóch murali artysty. Trzeci ma powstać przy ulicy 1 Maja.

Na razie nie wiadomo, gdzie zostaną namalowane dwa kolejne murale poświęcone Żołnierzom Wyklętym - prace, które zwyciężyły w konkursie „Bohaterowie z cienia”, są bowiem pionowe i niełatwo było znaleźć dla nich odpowiednią lokalizację.

Więcej o muralach i związanych z nimi kontrowersjach czytaj:

Przy Orlen Arenie powstaje mural z Aleksandrem Macieszą, fot. Portal Płock, pozostałe dwa projekty murali Pawła Ryżki oraz prace Ktarzyny Krzysztofowicz i Roberta Parzychowskiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE