Reklama

Powiększono skład rady nadzorczej PKN Orlen

Opublikowano:
Autor:

Powiększono skład rady nadzorczej PKN Orlen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powołania dokonał minister energii w imieniu akcjonariusza - Skarbu Państwa.

Powołania dokonał minister energii Krzysztof Tchórzewski w imieniu akcjonariusza - Skarbu Państwa. Wskazana osoba wcześniej zasiadała w radzie nadzorczej m. in. PERN, ENEA, a także w Kompanii Węglowej czy w Radiu Gdańsk.

Tym samym rada nadzorcza liczy już nie siedem, a osiem osób. Funkcję powierzono Małgorzacie Niezgodzie, absolwentce Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (studiowała inżynierię środowiska).

Małgorzata Niezgoda, jak informują ogólnokrajowe media, ma wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej, w tym od 2005 roku była urzędnikiem mianowanym w służbie cywilnej. Obecnie pełniła funkcję dyrektora Departamentu Nadzoru i Polityki Właścicielskiej w Ministerstwie Energii, gdzie wykonywano nadzór nad kluczowymi spółkami z udziałem Skarbu Państwa z sektora ropy, gazu i energetyki. Wcześniej, w okresie od lutego do grudnia 2015 roku, była zatrudniona w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku zastępcy dyrektora w Departamencie Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej, a następnie w Departamencie Spółek Kluczowych. Z kolei od listopada 2014 roku do lutego 2015 roku kierowała Departamentem Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki.

W latach 1996-2014 zatrudniona w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od roku 2008 pracowała w departamentach odpowiedzialnych za nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa. Nadzorowała głównie spółki sektora energetycznego, ale również sektora budownictwa, przemysłu metalowego, stoczniowego czy wydawnictw i poligrafii. Bezpośrednio po ukończeniu studiów w roku 1996 została zatrudniona w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych.

Od roku 2001 zasiadała w radach nadzorczych takich spółek jak Enea (przewodnicząca), Kompania Węglowa (przewodnicząca), Radio Gdańsk (wiceprzewodnicząca), Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, PERN, Lurgi Bipronaft, Wydawnictwo Poznańskie (wiceprzewodnicząca).

W radzie nadzorczej Orlenu, oprócz wybranej Małgorzaty Niezgody, zasiadają:

Angelina Anna Sarota (przewodnicząca)

Radosław Leszek Kwaśnicki (wiceprzewodniczący)

Mateusz Henryk Bochacik (sekretarz)

Agnieszka Krzętowska (niezależny członek)

Adrian Dworzyński (niezależny Członek Rady Nadzorczej

Izabela Felczak-Poturnicka (członek)

Wojciech Kryński (niezależny członek)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE