Reklama

Powiat Płocki szykuje się na WOŚP i zaprasza na licytacje

Opublikowano: wt, 25 sty 2022 13:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień w fotelu Starosty i Wicestarosty, godzinny lot balonem, strona w powiatowej gazecie, koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego. To tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można wylicytować w ramach tegorocznego Finału WOŚP w powiecie płockim.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra niemal we wszystkich gminach powiatu płockiego. W większości z nich będą występy, pokazy, zmagania sportowe, „światełko do nieba”, a przede wszystkim licytacje wspaniałych rzeczy, z których dochód wesprze WOŚP. Niektóre gminy ograniczą się do zbierania pieniędzy do puszek, z którymi będą chodzić wolontariusze. Warto zaglądać na strony internetowe i śledzić media społecznościowe gmin i sztabów, gdzie na bieżąco są podawane wszystkie szczegóły.

Najważniejsze jest jedno – 30 stycznia cały powiat płocki wspiera najbardziej potrzebujących!

Tego dnia, w niedzielę, odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze zbierane będą na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 

Jak co roku, Starostwo Powiatowe w Płocku aktywnie włącza się w akcję. Wspiera sztaby w gminach, oferuje mnóstwo atrakcji do wylicytowania, goście i interesanci już od kilku tygodni mogą wrzucać symboliczne złotówki do Skarbony Stacjonarnej, która stoi w gabinecie Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza.

W tym roku do zdobycia będą znane i lubiane atrakcje, jak np. „dzień w fotelu Starosty”. Możliwość licytacji będą mieli mieszkańcy gmin: Bulkowo (sztab KGW w Pilichówku), Radzanowo oraz Drobin. Nowością jest możliwość wylicytowania również „dnia w fotelu Wicestarosty” Iwony Sierockiej. Taka gratka czeka na mieszkańców Gąbina.

Z nowości do wylicytowania będzie – UWAGA! – lot balonem! Godzinny, pasjonujący lot balonem! Takie licytacje będą trzy: w gminach Gąbin, Mała Wieś i Bielsk. Organizatorem lotów jest fundacja Balonowa Strona Nieba we współpracy z PGR Koszelew.

Przy okazji warto wspomnieć, że w tym roku, na terenie PGR Koszelew, odbędzie się off roadowa integracja w ramach 30. Finału WOŚP, sygnowana przez znany wszystkim miłośnikom terenowych aut Groszek OFF ROAD. Będzie to spotkanie podszyte odrobiną rywalizacji, podzielone na trzy klasy samochodowe. Szczegóły dostępne na profilu wydarzenia na FB.

Wśród tegorocznych licytacji zaproponowanych przez Starostwo Powiatowe w Płocku jest również strona w powiatowej gazecie. Zwycięzca sam zadecyduje, czy na „jego” stronie ma się znaleźć np. fotoreportaż ze wskazanego wydarzenia, wywiad, artykuł opisujący dokonania, a może reklama? Aukcje odbędą się w gminach Bielsk i Bodzanów.

Wśród tzw. fantów od Powiatu Płockiego nie zabraknie również profesjonalnej rodzinnej sesji zdjęciowej. To z pewnością niezapomniana pamiątka na długie lata. Możliwość licytacji będą mieli mieszkańcy gminy Mała Wieś.

Co poza tym? Dzięki inicjatywie Radnej Powiatu Płockiego Ewy Kowalak, mieszkańcy gmin Gąbin oraz Bielsk będą mieli szansę zdobycia koszulki z podpisem niepokonanego Roberta Lewandowskiego!

W Radzanowie odbędą się aukcje koszulki z popisem uznanego na całym świecie sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka oraz piłki z podpisami piłkarzy Wisły Płock. 

We wszystkich sztabach nie zabraknie rękodzieła i gadżetów, które Starostwo przekazało gminom.

Zapraszamy do pomagania i wspaniałej zabawy!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE