Reklama

Powiadomią przez komórkę o zagrożeniu

Opublikowano:
Autor:

Powiadomią przez komórkę o zagrożeniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia możemy ściągnąć sobie na smartfony specjalną aplikację RSO – Regionalny System Ostrzegania, która odpowiednio wcześnie ostrzeże nas o nawałnicy, powodzi czy innych zagrożeniach. Podobne komunikaty będą także do nas docierały przez telewizję regionalną lub poprzez SMS-y.

Od 1 stycznia możemy ściągnąć sobie na smartfony specjalną aplikację RSO – Regionalny System Ostrzegania, która odpowiednio wcześnie ostrzeże nas o nawałnicy, powodzi czy innych zagrożeniach. Podobne komunikaty będą także do nas docierały przez telewizję regionalną lub poprzez SMS-y.

Regionalny System Ostrzegania jest usługą, którą uruchomiono od 1 stycznia 2015 roku z myślą o telewizyjnych ekranach i telefonach komórkowych, aby dotrzeć jak najszybciej do mieszkańców z informacjami np. o klęskach żywiołowych lub groźnych sytuacjach na drogach. Komunikaty, jak informuje płockie starostwo powiatowe, będą wysyłać centra zarządzania kryzysowego, mają być również zamieszczane na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, w telewizji regionalnej (wszystkie kanały TVP naziemnej telewizji cyfrowej), oraz dostępne za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

W przypadku telewizji najpierw pojawią się napisy zawierające odnośnik do bliższych szczegółów. Te znajdziemy w telegazecie lub, jeśli jesteśmy posiadaczami odbiorników umożliwiających łączenie z internetem, pozwolą przejść na stronę zawierającą np. filmową informację dotyczącą możliwego zagrożenia. Możemy też ściągnąć aplikację z odpowiednich platform (Google Play, Apple App Store czy Windows Phone Store) prosto na telefon komórkowy, wcześniej wpisując hasło „RSO” bądź „Regionalny System Ostrzegania”. Znajdziemy w niej przegląd ostrzeżeń odnośnie aktualnego poziomu wód i stanu pogody, informacje dotyczące sytuacji na drogach, co szczególnie zainteresuje kierowców, oraz poradniki odpowiedniego postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Obecnie trwają prace nad uruchomieniem systemu, tak aby już wkrótce było możliwe wysyłanie ostrzeżeń za pomocą SMS-ów.

Aplikacja na system Android do pobrania pod

Aplikacja na system Apple - IOS do pobrania pod

Aplikacja na system Windows Phone do pobrania pod .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE