Reklama

Potężny pożar w gminie Mochowo. 20 jednostek w akcji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Potężny pożar w gminie Mochowo. 20 jednostek w akcji [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę wieczorem wybuchł pożar w jednym z budynków firmy produkującej palety w Rokiciu w gminie Mochowo w powiecie sierpeckim. - To największy pożar w tym roku w naszym powiecie - mówi oficer prasowy KPPSP w Sierpcu Waldemar Goczyński.

W środę wieczorem wybuchł pożar w jednym z budynków firmy produkującej palety w Rokiciu w gminie Mochowo w powiecie sierpeckim. - To największy pożar w tym roku w naszym powiecie - mówi oficer prasowy KPPSP w Sierpcu Waldemar Goczyński.

Strażacy zostali zaalarmowani tuż przed godz. 19. Dym było widać nawet w miejscowościach oddalonych od Rokicia o kilkanaście kilometrów. Ogień pojawił się na terenie jednego z budynków przedsiębiorstwa handlowo-usługowego, zajmującego się m.in. produkcją i naprawą palet różnego rodzaju. W środku nikogo nie było, pracownicy zakończyli zmianę już o godz. 14.

- Ogień pojawił się w dużej hali produkcyjnej i błyskawicznie rozprzestrzeniał - opowiada oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu Waldemar Goczyński. - W budynku o powierzchni około 1000 mkw. było dużo drewna - 150 m szesc. A do tego maszyny różnego typu, ładowarki, piły. 

Pożar był tak silny, że do walki z nim wezwano w sumie aż 20 jednostek z całej okolicy. Na pomoc pospieszyli m.in. strażacy z OSP z oddalonego o kilkanaście km Borowa w gminie Tłuchowo, już z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, 

- Sąsiadujemy z gminą Mochowo, szybko ruszyliśmy z pomocą. Akcja trwała kilka godzin. Kierowaliśmy ruchem wraz z policją, zajmowaliśmy się też oświetleniem miejsca prac z agregatu, a następnie przerzucaniem pogorzeliska - mówi Sławomir Górecki z OSP w Borowie.

Około godz. 19.30 do Rokicia została wezwana m.in. jednostka OSP z Lelic (gm. Gozdowo, pow. sierpecki).

- Do akcji zostały zadysponowane jednostki ze wszystkich gmin powiatu sierpeckiego oraz kilka jednostek z powiatu płockiego. Nasz udział w akcji gaśniczej zakończył się około godz. 23.30. Wtedy na miejscu zostało jeszcze kilkanaście zastępów, a my wraz z czterema innymi jednostkami wróciliśmy do swoich remiz. Ta akcja była jedną z większych jeśli chodzi o liczebność jednostek oraz pokazała, jak ważną rolę spełniają jednostki OSP w ochronie przeciwpożarowej oraz jak ważna jest ich dobra współpraca z jednostkami PSP - podkreślali strażacy z Lelic na FB.

Z danych PSP w Sierpcu wynika, że był to największy w tym roku pożar w powiecie sierpeckim. Wcześniej przy gaszeniu lasu w gm. Szczutowo pracowało kilkanaście zastępów.

Jak poinformował nas oficer prasowy KPPSP Waldemar Goczyński, ze wstępnych analiz i oględzin wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru w Rokiciu było zwarcie instalacji elektrycznej przy traku, czyli maszynie do obróbki drewna.

W akcji w Rokiciu brały udział następujące jednostki:

1x OSP Zawidz
2x JRG Sierpc
1x OSP Lelice
1x OSP Rościszewo
1x OSP Chwały
1x OSP Gozdowo
1x OSP Ligowo
1x OSP Mochowo
1x OSP Gójsk
1x OSP Bendorzyn
1x OSP Malanowo Stare
1x OSP Stara Biała
1x JRG Płock
1x OSP Nowe Łubki 
1x OSP Bielsk
1x OSP Cieślin
1x OSP Goleszyn
1x OSP Bożewo
1x OSP Borowo

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE