Reklama

Potężne konary niszczyły groby i auta. Chcą się ich pozbyć

Opublikowano:
Autor:

Potężne konary niszczyły groby i auta. Chcą się ich pozbyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomarańczowe krzyżyki oznaczyły wysokie, grube drzewa przy Harcerskiej. Zostały one przeznaczone do wycinki.

Pomarańczowe krzyżyki oznaczyły wysokie, grube drzewa przy Harcerskiej. Zostały one przeznaczone  do wycinki, bo zdaniem osiedlowych radnych i policjantów w razie wichry są bardzo niebezpieczne.

Czy te piękne, stare drzewa będą wycinane? - zaniepokoił się nasz czytelnik na widok pomarańczowych krzyżyków na korze potężnych drzew tuż przy Harcerskiej obok  cmentarza w Imielnicy.

- Tak, Miejski Zarząd Dróg planuje wycinkę tych drzew w pasie drogowym przy Harcerskiej - potwierdza Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza i podkreśla: - Wniosek złożono na prośbę rady osiedla i płockiej policji ze względów bezpieczeństwa.

Osiedlowi radni wystąpili z taką prośbą po jednej z nawałnic, które szalały nad miastem. Wichura połamała gałęzie i powyrywała drzewa, zwalając je prosto płyty cmentarnych grobów położonych najbliżej ulicy. Ucierpiały też wówczas przejeżdżające tamtędy samochody. Wtedy właśnie radni i policja zaczęli domagać się wycinki drzew.

Procedura uzyskania pozwolenia trwała dość długo, teraz dopiero można było przystąpić do prac. W piątek wycięto trzy topole na skrzyżowaniu Harcerskiej i Sielskiej. Wycinka drzew w pasie drogowym Harcerskiej będzie wymagała wykorzystania podnośnika. W związku z tym, że drzewa są wysokie i mają spory obwód, niewykluczone, że ich wycięcie będzie się wiązało z chwilowymi utrudnieniami w ruchu.

[ZT]12662[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE