Reklama

Postawili na współpracę. Efekt? Będą darmowe kolonie dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Postawili na współpracę. Efekt? Będą darmowe kolonie dla dzieci  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z rad osiedlowych i Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza zainicjowali wspólny projekt. Udało się pozyskać dofinansowanie i kilkoro dzieci z płockiej starówki w sierpniu pojedzie na kolonie. Aktualnie trwają zapisy.

Jedna z rad osiedlowych i Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza zainicjowali wspólny projekt. Udało się pozyskać dofinansowanie i kilkoro dzieci z płockiej starówki w sierpniu pojedzie na kolonie. Aktualnie trwają zapisy.

- W nowej kadencji rady osiedlowej postanowiliśmy wypróbować coś nowego. Coś, czego jeszcze w płockich radach osiedlowych nie było, a mianowicie nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem, które ma doświadczenie w pozyskiwaniu grantów zewnętrznych do realizacji celów społecznych. – tłumaczy Dariusz Skubiszewski, obecny przewodniczący rady osiedlowej Stare Miasto – Tak się złożyło, że w naszej radzie jest osoba, które takie doświadczenie ma. Jest to wiceprzewodniczący rady, Marcin Groszewski. Kolonie to drugie, po projektach do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, wspólne przedsięwzięcie.

Współpraca Stowarzyszenia i RMO Stare Miasto rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Ma ona na celu szerszą i skuteczniejszą niż dotychczas pomoc mieszkańcom jednego z płockich osiedli – Starego Miasta. Letnie kolonie dla dzieci to jeden z projektów unijnych realizowanych w tym roku przez Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza. Dzięki współpracy udało się pozyskać 11 miejsc dla dzieci ze starówki na letnie, dwutygodniowe kolonie w Szczutowie.

Kolonie będą trwały od 17 do 30 sierpnia.

- Zaproponowaliśmy takie terminy, aby dzieci miały jeszcze przynajmniej trzy dni na przygotowanie się do nowego roku szkolnego wyjaśnia wiceprzewodniczący rady, Marcin Groszewski. - W ramach kolonii przewidzieliśmy dwa całodniowe wyjazdy, jedno do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, drugie do Skansenu w Sierpcu. Tam na dzieci będzie czekała moc atrakcji, zarezerwowanych specjalnie dla nich. A co najważniejsze, kolonie są w pełni darmowe. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów, co najwyżej mogą wręczyć pociechom kieszonkowe na drobne wydatki.

Ośrodek Wypoczynkowy w Szczutowie oferuje pobyt w samodzielnych domkach, rozlokowanych blisko siebie na malowniczym brzegu Jeziora Urszulewskiego. Mieszkania jedno lub dwupokojowe z aneksem kuchennym i łazienką, w pełni wyposażone. Stowarzyszenie i Rada gwarantują zakwaterowanie, pełne wyżywienie (cztery posiłki dziennie), możliwość pełnej rekreacji, wypoczynku oraz moc atrakcji. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować siedmioosobowe grono opiekunów - pedagogów, psycholog, socjoterapeuta, opiekun medyczny. Nad bezpieczeństwem dzieci w wodzie będzie czuwał ratownik. - Do opieki nad dziećmi wybraliśmy kadrę doświadczoną, z dużymi osiągnięciami w zakresie obsługi kolonii – dodaje Groszewski. – Wszystko po to, aby nasi podopieczni mogli w pełni wykorzystać czas na koloniach maksymalnie atrakcyjnie.

W koloniach weźmie udział 31 dzieci: 11 z Płocka (osiedle Stare Miasto) i 20 z powiatu płockiego (gminy: Bielsk, Drobin, Wyszogród i Gąbin). Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Stowarzyszenia LGD Rozwoju Północnego Mazowsza zleconego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. Wszystkie koszty związane z wyjazdem pokrywa Stowarzyszenie w ramach uzyskanych funduszy. Obecnie trwa nabór dzieci, które chciałyby uczestniczyć w turnusie. Rekrutacją na Osiedlu Stare Miasto zajmują się prezes zarządu rady osiedlowej Stare Miasto, Jadwiga Łabińska oraz wiceprezes tego zarządu, Aneta Turała.

- Aby nasza oferta dotarła do dzieci, które najbardziej takowego wypoczynku potrzebują, zwróciliśmy się o pomoc do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz do MOPS-u – uzupełnia Jadwiga Łabińska. – Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami bądź z którąś z wymienionych instytucji.

Na zgłoszenia czekają do najbliższego piątku lub do wyczerpania wolnych miejsc. 

Siedziba zarządu rady osiedlowej mieści się w Płocku przy ul. Bielskiej 14. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE