Reklama

Posłowie zdecydowali, czy zrobimy zakupy w poniedziałek, 12 listopada

Opublikowano:
Autor:

Posłowie zdecydowali, czy zrobimy zakupy w poniedziałek, 12 listopada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ustawa (ponownie) przegłosowana, został już tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Zmieniono jednak wcześniejszą decyzję i nie zrobimy wówczas zakupów. Za to możemy dalej świętować odzyskanie niepodległości.

Ustawa (ponownie) przegłosowana, został już tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Zmieniono jednak wcześniejszą decyzję i nie zrobimy wówczas zakupów. Za to możemy dalej świętować odzyskanie niepodległości.

Przypomnijmy, że przyjęta przez posłów ustawa o dodatkowym dniu wolnym od pracy, która nie dawała tego komfortu pracownikom handlu, nie została bez poprawek zaakceptowana przez senatorów. Właśnie z powodu poprawek ustawę cofnięto do Sejmu. Jedna z poprawek Senatu skreślała zapis, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta. Dziś te poprawki przyjęto. A to z kolei przekreśla możliwość zakupów w najbliższy poniedziałek. Tym bardziej warto zaplanować sobie większe zakupy wcześniej, bo w soboty niektóre półki stopniowo zaczną świecić pustkami, a przy kasach mogą pojawić się większe niż zwykle kolejki.

[ZT]20687[/ZT]

Ustawa teraz trafi do prezydenta. Rzecznik prasowy Andrzeja Dudy już wcześniej zapowiedział, że nie będzie problemu z podpisem. Aby ustawa weszła w życie przed dniem, którego dotyczy, nie zastosowano vacatio legis (zwykle to 14 dni od ogłoszenia). Na tym też polega problem, na bardzo krótkim czasie, który zostanie po złożeniu podpisu. W niektórych firmach grafiki sporządzane są wcześniej. Organizacje pracodawców i przedsiębiorców uznały, że ustawa narusza standardy państwa prawa i komplikuje życie przedsiębiorców, pomijając aspekt planowania, rzetelnego i terminowego wypełniania podjętych zobowiązań i potencjalnych skutków finansowych z tym związanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE