Reklama

Posłowie już po głosowaniu w sprawie reformy oświaty

Opublikowano:
Autor:

Posłowie już po głosowaniu w sprawie reformy oświaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się, reforma oświaty przeszła w głosowaniu, o czym informują już ogólnokrajowe media. W mediach społecznościowych nie brakuje także komentarzy.

Stało się, reforma oświaty przeszła w głosowaniu, o czym już informują ogólnokrajowe media. W mediach społecznościowych nie brakuje także komentarzy. 

Powracamy do czteroletniego liceum i ośmioletniej szkoły podstawowej. Na to wskazują wyniki głosowania w sejmie: 230 posłów poparło reformę przygotowaną przez minister Annę Zalewską, 199 było przeciw, pięciu posłów wstrzymało się od głosu.

Na głosowaniu w sprawie ustawy Prawo oświatowe stawili się wszyscy posłowie z naszego okręgu. Prawo i Sprawiedliwość było oczywiście za swoją propozycją ustawy, przeciw zagłosowały: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 (to w tym ostatnim ugrupowaniu pięciu parlamentarzystów wstrzymało się od głosu).

Partia rządząca triumfuje, ale nie milkną także głosy tych, którzy negują powrót do starych rozwiązań w systemie edukacji.

Posłanka PO Elżbieta Gapińska (wiceminister edukacji w gabinecie cieni Platformy) już napisała na swoim profilu na Facebooku:

- W nocy sejm przegłosował likwidację gimnazjów. Posłowie PIS nie dali szans żadnym poprawkom opozycji. Zaczęło się niszczenie polskiego systemu oświaty.

Związek Nauczycielstwa Polskiego też nie pozostawił tego bez komentarza w mediach społecznościowych. - Przed chwilą Prawo i Sprawiedliwość we właściwym dla siebie stylu, w nocy, wyłączając mikrofony, przepychając na siłę kolanem i nie odpowiadając na pytania wygrało głosowanie. 

Wyliczają na Facebooku: - Zlekceważyliście miliony uczniów i rodziców, skazując ich na wieloletni chaos programowy i organizacyjny. Zlekceważyliście dziesiątki tysięcy nauczycieli zagrożonych utratą pracy i redukcjami zatrudnienia. Zlekceważyliście samorządy i lokalne społeczności skupione wokół gimnazjów, zmuszone do poniesienia kosztów zmian.

Zapowiedziano demonstrację 19 grudnia o godzinie 17.00 przed Pałacem Prezydenckim, aby pokazać sprzeciw wobec ustawy i apelować do prezydenta Andrzeja Dudy o weto. Decyzja o kolejnych działaniach zostanie podjęta 20 i 21 grudnia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE