Reklama

Poruszające fotografie już w Płocku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Poruszające fotografie już w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystawa Grand Press Photo, czyli blisko 150 najlepszych fotografii prasowych 2012 roku, jest już w Płocku. Dziś odbył się wernisaż. Błyskały flesze, mnóstwo osób kręciło się z zawieszonymi na szyi lustrzankami, setki kart zapełniono zdjęciami.

Wystawa Grand Press Photo, czyli blisko 150 najlepszych fotografii prasowych 2012 roku, jest już w Płocku. Dziś odbył się wernisaż. Błyskały flesze, mnóstwo osób kręciło się z zawieszonymi na szyi lustrzankami, setki kart zapełniono zdjęciami.

Dzięki staraniom naszego portalu, fotografika Marka Konarskiego i galerii Mazovia, udało się po raz drugi sprowadzić do Płocka słynną wystawę Grand Press Photo i od dziś aż do Walentynek w galerii można oglądać blisko 150 przejmujących fragmentów codzienności złapanych w kadr przez fotoreporterów z różnych zakątków świata.

Podczas dzisiejszego wernisażu w Mazovii można było m.in. fotografować modelki z agencji Shine Models, posłuchać co ciekawego o arkanach wiedzy technicznej i artystycznej malowania światłem mają do powiedzenia płoccy fotograficy - Piotr Hejke i Marek Konarski, podziwiać wokalne zdolności Sharie Delvy, wokalistki i miss Bahamów 2011. Wszyscy chętni mieli również możliwość wypróbowania swych sił z wykorzystaniem przygotowanego specjalnie w tym celu sprzętu studyjnego. Błyskały flesze, dziesiątki osób kręciło się z zawieszonymi na szyi lustrzankami, setki kart zapełniono zdjęciami. Kilka minut przed zakończeniem wernisażu na scenę wkroczyli tłumnie członkowie Płockiej Grupy Fotograficznej.

Przypomnijmy: konkurs Grand Press Photo organizowany jest przez miesięcznik „Press” już od ośmiu lat dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych. Freelancerzy, czyli niezrzeszeni zawodowcy z dziedziny fotografii, również mogą brać w nim  udział. Jak podają organizatorzy, w tej edycji zgłoszono 3,5 tys. prac w pięciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Przyroda. Jury konkursowemu przewodniczyła Jodi Bieber, fotoreporterka z Republiki Południowej Afryki, zwyciężczyni World Press Photo 2011 za wstrząsające zdjęcie 18-letniej Afganki Aishy, której za karę za ucieczkę z domu mąż obciął uszy i nos.

Patronami miejskimi wystawy Grand Press Photo 2012 są Portal Płock, Marek Konarski i Mazovia, a producentem agencja MEvents Dariusz Mosakowski. Patronatem honorowym objęły ją władze miasta, powiatu i województwa oraz Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, a partnerami medialnymi zostały Gazeta Wyborcza i Katolickie Radio Płock. 


Czytaj też: Klęczałem na bruku 23 minuty

Fot. Adek Jasiński /Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE